Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 липня 2013 р.

Поєднали «Небесні перевесла». Фото

Нещодавно в Полтаві, у концертовій залі Полтавського краєзнавчого музею, відбувся перший регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла», який є авторським проектом управління культури Полтавської ОДА та Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ за участі Полтавського краєзнавчого музею і за сприяння департаменту інформації та комунікацій з населенням Полтавської ОДА.

Фестиваль присвячено 1025-літтю хрещення Київської Русі.

Розпочався концерт фестивалю новою піснею відомого полтавського композитора Олексія Чухрая «Диво всепрощенної любові» у виконанні заслуженої артистки України Валентини Колісник та хору пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії.

Відомий твір Франца Шуберта ««Ave Maria» прозвучав у виконанні двох співаків - учня Полтавської дитячої музичної школи №3 ім. Бориса Гмирі Андрія Малька та учениці Полтавської міської «Малої академії мистецтв» ім. Раїси Кириченко Катерини Онищенко, а Вікторія Гажала з м. Комсомольська виконала цю пісню на музику італійського композитора Джуліо Каччіні. Вокальний ансамбль викладачів Козельщинської дитячої музичної школи«Глорія» виконав чотири пісні: П. Чайковського «Легенда», щедрівку «Возвеселімось», А. Данилевської «Віфлеємська зірка» та Леонтовича «Многії літа». Викладачі музичної школи з м. Комсомольська порадували піснею «Різдво». В чудовому виконанні вокального тріо викладачів муз. школи з Карлівки прозвучав «Задостойник Пасхи» та «Достойно єсть».

Окрім духовного співу, гідно була представлена й музика інструментальним дуетом із Миргорода, у виконанні якого прозвучали чотири музичних твори.

Велично прозвучав «Святий Боже» П. Чайковського у виконанні заслуженого ансамблю пісні і танцю України «Лтава» ім. В. Міщенка під керівництвом Наталії Іванової та хормейстера Зінаїди Педан.

Свою майстерність показали й гості з Київа, які виконали чотири пісні композитора Людмили Левченко (Бутуханової) на слова поетеси Тетяни Майданович: «Вечірня молитва» у виконанні дуету Діани Тихонюк, учениці муз. школи №33, та її викладача Діани Жданової. Діана Тихонюк також виконала пісню «Небеса над Київом». На високому виконавчому рівні прозвучали пісні «Пречиста Мати» та «Жовті жоржини» (до речі, із захопленням сприйняті слухачами) у виконанні студентки музичної академії ім. П. Чайковського Діани Жданової. Концертмейстер - заслужений діяч мистецтв України, керівник хору «Сузір’я» Ірини Жданової.

А всі разом вони виконали написаний напередодні вже в Полтаві Людмилою Левченко (Бутухановою) на слова Тетяни Майданович гімн фестивалю «Небесні перевесла», де були й такі слова:

Отим добром, що для дітей надбала,
І що для світу здавна зберегла, -
Єднає в Божій райдузі Полтава,
Всю Україну на благі діла.

Гідно виступив хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ під керівництвом подружжя - протодиякона Олександра та Олександри Горай, виконавши три пісенних твори: «Третій антифон» Ю. Сластьона, «Єдинородний сину» А. Веделя та «Милість спокою» Г. Китастого.

Завершилася концертна програма фестивалю «Небесні перевесла» небесним звучанням духовного гімну українців «Молитва за Україну» на слова О. Кониського та на музику великого полтавця Миколи Лисенка у виконанні зведеного хору учасників фестивалю.

Після завершення концертної програми учасникам фестивалю були вручені дипломи управління культури Полтавської ОДА. Преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, за великий особистий вклад в організацію та проведення фестивалю «Небесні перевесла» нагородив архієрейськими благословенними грамотами начальника управління культури Полтавської ОДА Геннадія Фасія та його заступника Валентину Вождаєнко, а також благословив святими іконами. Благословенними архієрейськими грамотами за великий вклад в організацію й успішне проведення фестивалю було нагороджено також протодиякона Олександра Горая, директора Полтавського краєзнавчого музею Катерину Фесик та ведучу фестивалю Тамару Іващенко.

На підсумок проведеного фестивалю, єпископ Афанасій виголосив вітальне слово у якому відзначив значення хорового духовного й народного співу в єднанні українців у святій справі національного відродження та утвердження української Держави.