Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 липня 2013 р.

УПЦ КП закликає УПЦ МП до об'єднання. Відео

Об’єднання церков київського і московського патріархатів в єдину помісну церкву обов’язково відбудеться - у цьому переконані в УПЦ Київського патріархату. Там готові негайно відновити об’єднавчий діалог. І заявляють, що в православній церкві московського патріархату багато прихильників такого об’єднання. Водночас, за підсумками Помісного собору в Київському патріархаті висловили занепокоєння ситуацією в УПЦ Московського патріархату. Зокрема, через нещодавній скандал з черницями, який у Київському патріархаті розцінюють як спробу очорнити Митрополита Володимира, скинути його з престолу, а опісля посилити вплив Москви на управління церквою. Усі ці припущення в православній церкві Московського патріархату спростовують.

Архієпископ Євстратій (Зоря), речник УПЦ-КП: "До нас доходила інформація, що під приводом оцього скандалу, який розгорнувся, був тиск і на митрополита Володимира, щоби він такий, який не може керувати церквою, подав у відставку. Протягом останніх років таких людей стає все більше в Православній церкві Московського патріархату, хто прихильніше ставиться до того, щоби об’єднатися в єдину помісну українську православну церкву".

Протоієрей Георгій Коваленко, речник УПЦ-МП: "Не можуть об’єднатися визнані з невизнаними. Якихось проблем, які мали б когось турбувати Української православної церкви на сьогоднішній день немає. А якщо комусь щось здається, то як в приказці: креститься надо, когда кажеться".