Середа, 3 липня 2013 р.

Сьогодні відбувся Архієрейський Собор УАПЦ

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», сьогодні, 3 липня 2013 року, в приміщенні Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви м.Києва, під головуванням Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, відбулося чергове засідання Архієрейського собору УАПЦ, у якому взяли участь усі архієреї Церкви, окрім преосвященного Іларіона, єпископа Черкаського. Владика був відсутній у зв’язку з терміновими справами у єпархії.

Серед питань порядку денного Освячений Собор розглянув і благословив провести 28 липня урочисте богослужіння за участю єпископату та духовенства УАПЦ у патріаршому свято-Андріївському кафедральному соборі м.Києва, з нагоди чергової річниці - ювілею з дня хрещення Руси- України у святу Православну віру.

Далі ієрархи ознайомились з ескізом затвердженої нової відзнаки ордена та медалі, котру випустять для пошанування духовенства та мирян, що послужили Церкві та сприяли її розбудові, а також затверджено кандидатів з єпархій для нагородження. На Соборі, також, було обговорено питання, щодо покращення якості настільного календаря на 2014 року, для чого було сформовано спеціальну комісію.


Високопореосвященний Адрій, митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією доповів собору про те, що 14 серпня, в день пам’яті мучеників Макавейських, у Спасо-Преображенському Угорницькому чоловічому монастирі Української Автокефальної Православної Церкви відбудуться урочистості з нагоди святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України та 10-ї річниці відродження Угорницької обителі на які запросив Предстоятеля та усіх архієреїв.

Сьогодні відбувся Архієрейський Собор УАПЦ

На останок, Блаженнійший Владика запропонував висловитись єпископам з приводу ситуації, що складалась, після відходу до УПЦ Київського Патріархату трьох своїх колишніх єпископів. Спільною думкою Високопреосвященних владик було зауважено, що наша свята УАПЦ – це вільна православна спільнота, де кожен її член має повне право вирішувати де, як і з ким йому молитись в майбутньому. Клір і паства Української Автокефальної Православної Церкви, в свою чергу, будуть молитись Богу, щоб він простив зрадникам рідної Церкви їхній гріх, незалежно від того, чи вважали вони УАПЦ своєю Церквою, і чи вважають вони свій вчинок – зрадою. Зрадників приймають, але зрадою – гидують. "Церкві вони не нашкодили, бо пішли ні з чим, але душу свою зрадою погубили. Той, хто зрадив в малому – обов’язково зрадить і у великому. Той, хто спокусився на багатства та стабільність - це отримають лише за свого земного життя. Тут, за життя, зрадник часто може не лише оминути кари, але й отримати за неї нагороду. Однак після смерті, відповіді перед справедливим Суддею не оминути нікому з людей" - нагадали владики.