Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 25 липня 2013 р.

День Тезоіменитства митрополита Антонія. Фото

У вівторок, 23 липня, Церква Христова святкує день пам’яті преподобного Антонія Києво-Печерського, преподобного отця і молитовника, що жив в ХІ ст. і просяяв великими подвигами і богоугодним життям. Він ніс в світ негаснучий вогонь віри Христової, поклавши початок чернечого життя в серці Руської землі – Києві і заснувавши Києво-Печерську Лавру. Преподобний зібрав навколо себе багато чорноризців, які відреклися від світу і почали нести поряд зі своїм духівником важкий хрест чернечого подвигу.

Пам’ять преподобного Антонія Києво-Печерського – подвійне свято для жителів Подільського краю, адже цього дня святкує День Ангела Керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній. Пошана і любов спонукають людей, вдячних Богові за доброго архіпастиря, прийти цього дня на святкове богослужіння в Свято-Андріївський кафедральний собор Хмельницького.

Так відбулося і цього року. Урочисту Службу Божу очолив правлячий архієрей Львівської єпархії – Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський. Йому співслужили : митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський Матфей, єпископ Адріан та ювіляр а також чисельне духовенство Хмельницької єпархії.

По Божественній Літургії Митрополита Антонія з Благословення Святійшого Патріарха Філарета поздоровив постійний член Священного Синоду Владика Димитрій , який прибув на свято, щоб по-братськи розділити духовну радість з собратом. Потім привітання оголошували: голова Хмельницької обласної державної адміністрації Ядуха Василь Степанович, голова Хмельницької облради Дерикот Микола Васильович, Хмельницький міський Голова Мельник Сергій Іванович.

Вітаючи правлячого тезоіменитого архієрея, духовенство і віруючих із святом, очільник краю губернатор Василь Ядуха подякував митрополиту Антонію за багаторічну самовіддану душ-пастирську працю, спрямовану на зміцнення державно-церковних відносин та утвердження християнських цінностей в українському суспільстві. «Переконаний, що без подальшого розвитку православ’я , без відродження духовних цінностей кожної людини ми не побудуємо цивілізовану європейську державу, бо в єдності наша сила. І для нас сьогодні немає нічого важливішого за Україну і рідну Хмельниччину, а спільні конкретні справи та молитва допомагають їх розвивати», – сказав Василь Ядуха. Він вручив митрополиту Хмельницькому і Кам`янець-Подільському Антонію державну нагороду – Ювілейну медаль «1025-річчя Хрещення Київської Русі». Архіпастиря також поздоровляли обласні та міські партійні лідери, численні священнослужителі і віруючі подоляни.

Свято завершилося урочистим прийомом. Вдячні гості бажали архіпастиреві плідної праці і Божої допомоги в справі служіння на благо Помісної Православної Церкви і українського народу.

Редакція інтернет-проекту "Помісна Церква" щиро вітає Високопреосвященного митрополита Антонія з Днем Тезоіменитства та бажає многоліття та плідної праці на архіпастирський ниві.