середа, 10 липня 2013 р.

Вісім українських храмів внесено до спадщини ЮНЕСКО

На засіданні 37-ї сесії комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у столиці Камбоджі Пномпені проголосовано за спільний проект «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі». Згідно з ним 8 дерев'яних церков на території України та 8 - у Польщі увійшли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Половина з восьми українських церков розташована у Львівській області, дві – в Івано-Франківській та дві – у Закарпатській.

До цього переліку увійшли: церква Святого Юра у Дрогобичі Львівської області, церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району Львівської області, церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району Львівської області, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області, церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області, Церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області, дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області та дерев’яна Струківська церква у селі Ясіня Закарпатської області. "Вони репрезентують культурну виразність чотирьох етнографічних груп, а також декоративні й технічні характеристики, котрих вони досягли у свій час", - йдеться в офіційному повідомленні на сайті ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що ЮНЕСКО також залишила у списку всесвітньої спадщини Києво-Печерську Лавру та національний заповідник "Софія Київська". 

Церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області (фото: museum.if.ua)
Церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж Івано-Франківської області (фото: spadshina.org.ua)
Дерев’яна Струківська церква у селі Ясіня Закарпатської області (фото: karpataljaturizmus.hu)
Церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області
Церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району Львівської області
Церква Святого Юра у Дрогобичі Львівської області (фото: made-in-ukraine.info)
Дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області (фото: commons.wikimedia.org)
Церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району Львівської області