Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 25 липня 2013 р.

Суд заборонив "Свободу" під час приїзду Путіна і Кирила

Київський окружний адміністративний суд заборонив Всеукраїнському об’єднанню Свобода проводити акції протягом 27-28 липня на центральних вулицях Києва, якими пролягає маршрут глави РПЦ патріарха Кирила та президента РФ Володимира Путіна. Таким чином суд задовольнив позов КМДА, повідомили Корреспондент.net у Свободі. Суддя мотивував своє рішення тим, що заплановані Свободою акції протесту проти приїзду на 1025-річчя хрещення Русі в Україну московського патріарха Володимира Гундяєва (Кирила) і президента РФ Володимира Путіна нібито мають ознаки порушення прав громадян і можуть призвести до порушення громадського порядку.

"Рішення суду є відверто упередженим і таким, що порушує одинадцяту статтю Європейської конвенції з прав людини та 39-ту статтю Конституції України, які регламентують права громадян на мирні зібрання", - зазначили у Свободі.

Суддя також мотивував заборону на мирні зібрання тим, що заявка на проведення акції була подана менш ніж за 10 днів, як цього вимагає рішення Київради. "Однак це рішення є таким, що порушує права громадян на мирні зібрання, тому не може бути застосована у суді. Адже у тлумаченні Конституційного Суду в першій частині статті 39 Конституції України говориться про те, що повідомлення про проведення акції має бути завчасним, однак ніякі терміни для цього не визначені", - заявили у Свободі.

"Всеукраїнське об’єднання Свобода подаватиме апеляцію на це рішення суду", - зазначив представник ВО Свобода у суді Степан Кударенко.

Нагадаємо, у п’ятницю ввечері, 26 липня, глава РПЦ, патріарх Кирило приїде до Києва для участі у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі на спеціальному літерному поїзді.

"У поїзді будуть і представники помісних православних церков. Хрест Андрія Первозванного, який вперше їде в Україну, будуть перевозити у спеціальному храмі-вагоні, в якому всю дорогу проходитимуть богослужіння. Цей поїзд з’єднає три столиці Москву, Київ і Мінськ (сюди глава РПЦ приїде 29 липня вранці)", - повідомив глава патріаршої прес-служби Олександр Волков.