Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 5 серпня 2013 р.

Убили священика Павла Адельгейма

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", сьогодні у м.Пскові, ударом ножа в своєму будинку було вбито відомого не тільки в місті, але й далеко за межами Росії священика, отця Павла Адельгейма. Про це повідомив у своєму блозі депутат Псковського обласного Зібрання Лев Шлосберг. За словами парламентарія, "вбивця - хтось з Москви". 1 серпня 2013 священику виповнилося 75 років. Упокой Господи душу новопреставленого, убієнного раба Свого, протоієрея Павла!

Священик Павел Адельгейм
Як повідомили у регіональному УМВС Росії, тіло священика з ножовими пораненнями виявили у храмі Костянтина і Олени у Красногорському проїзді. Співробітники патрульно-постової служби затримали підозрюваного у скоєнні злочину. За словами очевидців, нападник кричав, що вбити священика йому велів сатана, а при затриманні вдарив себе ножем у груди. Підозрюваний у вбивстві псковського священика доставлений до лікарні.

Павло Адельгейм народився у 1938 році, дитинство провів у дитбудинку через арешт матері під час репресій, потім довгий час жив на засланні у Казахстані. На початку 1970-х провів кілька років у таборах за дисидентство, втратив ногу.

У 1992-2008 рр.. був настоятелем однієї з церков у Пскові, виступав з критикою РПЦ. Після юридичних суперечок з РПЦ залишився священиком у тому ж храмі, втративши церковну посаду. Мав титул протоієрея.