Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 12 серпня 2013 р.

РПЦ хоче бачити "православну економіку"

Глава синодального відділу із взаємин церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін вважає, що економіка повинна бути заснована на православ'ї. На думку протоієрея, "потрібно переходити від економіки зростання до економіки достатності і самообмеження для набутку земних благ". Чаплін вважає, що необхідно викласти подібну систему в категоріях економічної науки, а потім і перейти до її використання.

Наприкінці минулого місяця повідомлялося, що Священний Синод Російської православної церкви закликав керівництво країн "канонічної відповідальності РПЦ", в яких день хрещення Русі не є державним святом, надати йому такий статус, а там, де це можливо, зробити його вихідним днем.

Нагадаємо, що з нагоди 1025-річчя хрещення Русі було оприлюднено послання Вселенського патріарха Варфоломія I до українського народу. У ньому йдеться, що вселенський патріархат сподівається, що українському народу вдасться побороти розкол православ'я в країні. "Вселенський патріархат засмучений і стурбований існуючими розколами і розколами, які виникають в Православ'ї України", - наголошується в посланні.

Як повідомлялося, Синод Української православної церкви Київського патріархату також оприлюднив звернення з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Синод сподівається, що уроки святкування 1025-річчя хрещення Русі допоможуть православним і в Україні, і в усьому світі стати ближче до Богом заповіданої єдності.