Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 14 серпня 2013 р.

Богородиця захищає шоферів у Маріуполі. Фото

За останні два роки на вулиці Набережній в Маріуполі стало менше ДТП і не було смертельних випадків. Самі автолюбителі вважають, що на зниження травматизму на трасі, яку ще недавно називали "Набережною смерті", вплинув плакат, прикріплений на мосту над дорогою. На ньому написані слова молитви "Пресвята Богородице, Спаси нас".

"Я коли їду по цій дорозі і бачу ці слова, мимоволі замислююся, - розповідає Олексій. - Навіщо летіти, стрімголов, і піддавати ризику себе і оточуючих. Скільки тут було аварій, скільки людей загинуло, а тепер, мені багато мужиків говорили, смертельні не відбуваються ".

Дійсно, ще два-три роки тому зведення про ДТП з Набережної нагадували фронтові. Ось лише деякі з них.

31 січня 2010 на цій трасі зіткнулися і загорілися дві машини, автобус і таксі. Тоді загинули 5 осіб.

25 жовтня 2011 на вулиці Набережній маршрутний автобус "Богдан" зіткнувся з ДЕУ. Загинув водій автомобіля.

Серії трагічних ДТП маріупольське православне духовенство разом з керівництвом гоавтоінспекціі міста і вирішили вивісити над Набережній цей плакат. І надія на те, що люди будуть дивитися на слова молитви і просити допомоги Божої, схоже, виправдалися.

Як повідомили в Маріупольському ДАІ, ні в 2012 році, ні в 2013-му ДТП зі смертельним результатом на вулиці Набережній не було! У порівнянні з 2011 роком спостерігається зниження числа дорожньо-транспортних пригод та кількості постраждалих та травмованих в них людей. Наприклад, минулого року на цій трасі сталося 50 ДТП, а в цьому 35.

Також відомо, що такий же плакат хочуть встановити і на зворотному боці моста - по ходу руху з центру в Орджонікідзевський район. Але, за даними джерел i24.com.ua, поки що ініціатори благого починання не можуть переконати власника рекламних площ, розміщених над дорогою. Тому найближчим часом спочатку оновлять вже існуючий плакат, який потребує невеликого "ремонту".