Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 12 серпня 2013 р.

Уніати з фашистами поховали героїв. Відео

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на  News One Channel, скандал довкола перепоховання 16-ти бійців дивізії «Галичина», що відбулося ще минулого місяця, набирає обертів. Урочистості відбулися ще 28 липня у селі Гологори Золочівського району Львівcької області. І відвідали їх не лише місцеві мешканці, а й депутати облради і навіть дехто з нардепів Ради Верховної, звісно, від партії «Свобода». На церемонії вояків ховали, покриваючи труни українським державним прапором,і з усіма військовими почестями: під залпи гармат та рушниць. А також із нацистською формою чоловіків, що несли труни до цвинтаря, та відспівуванням загиблих у храмі.

Не що інше, як прояви нацизму, в цьому побачили місцеві ветерани, що брали участь у Другій світовій війні на боці радянських військ. Вони з обуренням обіцяли скаржитися до обласної прокуратури – там просити оцінки для дій депутатів з активістами, та сполучення фашистської форми й державних почестей. Підключилися й російські ЗМІ. Щоправда, почали іншу тему педалювати. Мовляв, влада області й країни досі не зреагувала – бо «навмисно це замовчує». А розкручування такої теми, мовляв, може ледь не звести нанівець євроінтеграційні прагнення держави. Які б мотиви не були, проте офіційної реакції Києва справді поки немає. І доки не буде, хто завгодно може викручувати цей прецедент у будь-який зручний для себе бік.

Водночас, інші країни, яких нацизм і фашизм також тісно торкнулися, вирішили питання раз і назавжди. Навіть Німеччина уже давно прийняла закон, яким чітко закріпила до них своє негативне ставлення. А будь-які прояви карають штрафами чи тюремними строками до максимум 5-ти років. В Україні не залишати без відповіді і такі прояви нацизму пообіцяв президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович. Він ініціюватиме подання до суду на організаторів та учасників заходу, включаючи депутатів від «Свободи» та церковних працівників. На його переконання, рішення Нюрнберзького трибуналу щодо нацизму, як злочину проти людства, та рішення ООН про заборону нацистської й фашистської пропаганди ніхто не відміняв…