Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 23 серпня 2013 р.

Через розп'яття хасиди не будуть молитися біля ставка

Паломники-хасиди, які щорічно приїжджають до Умані на святкування іудейського Нового року - Рош-ха-Шана, не будуть молитися біля ставка, біля якого нещодавно встановили хрест з розп'яттям Ісуса Христа, пише Gazeta.ua. Про це повідомив віце-президент благодійного фонду рабі Нахмана Шимон Бускіла. "Останнім часом в місті спалахнула пожежа обговорень про те, що паломники приїжджають до Умані і намагаються диктувати свої умови. Добре розуміємо, що ми гості в Україні. Якщо громада вирішила поставити там хрест, ми все розуміємо. Бог з вами, це ваше місто", - заявив Шимон Бускіла. За його словами, щоб вирішити це питання і уникнути можливого конфлікту, представники фонду зустрілися з архієпископом Пантелеймон та представниками громадської організації, що встановила хрест.

"Після розмови зрозуміли, що можливості перенести хрест немає. Домовилися з міліцією, щоб там поставили наряд для додаткової охорони святині. Ми з повагою ставимося до християнських символів, ми принципово не проти хреста, а проти поведінки людей, які провокують міжнаціональні суперечки. Серед 20 тисяч паломників, які скоро приїдуть в Умань, можуть бути люди, які захочуть пошкодити хрест. Але можуть бути і провокації, щоб конфлікт спалахнув. Щоб уникнути подібного, ми вирішили перенести місце молитви в синагогу або будь-яке інше місце", - заявив Шимон Бускіла. 

 Два місяці тому представники Ради громадських організацій Умані встановили православний хрест над ставком, поблизу якого прочани проводять свої обряди. Після цього єврейська громада звернулася до міської влади, щоб перенести релігійний символ, який може викликати конфлікти між місцевими та паломниками. 

Як повідомлялося, в Умані перед початком масового паломництва хасидів на могилу Цадика Нахмана невідомі обписали розп'яття, встановлене на честь 1025-річчя Хрещення Русі, івритом, повідомили місцеві мешканці. Зокрема, напис на пам'ятнику перекладається як Не гнівіть бога. Варто зазначити, що хрест стоїть на іншому березі річки, навпроти синагоги з могилою Цадика, до якої здійснюється паломництво.