Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 9 серпня 2013 р.

Свята неділенка: Зоря за, а Коваленко - проти

Українська православна церква Київського патріархату має намір звернутися до Міністерства освіти і науки з проханням перенести святкові урочистості з нагоди 1 вересня з неділі на понеділок, 2 вересня, повідомив секретар Священного синоду УПЦ (КП) архієпископ Євстратій (Зоря).

"Так, ми і всі християнські церкви України прийняли рішення звернутися до Міністерства освіти і науки з проханням перенести урочистості з нагоди Дня знань на понеділок .. Звернення буде відіслано у відомство наступного тижня, сподіваємося на позитивний підсумок", - сказав він. Він також зазначив, що неділя - день для богослужінь і походів у храм, тому не зовсім доречно проводити у цей день святкові лінійки школярів та урочистості з нагоди Дня знань.

При цьому Євстратій повідомив, що це рішення підтримали християнські церкви України, в тому числі Греко-католицька та Римо-католицька церкви, а от з Українською православною церквою Московського патріархату досі тривають консультації з цього питання.

Водночас, як повідомив прес-секретар предстоятеля УПЦ, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, Московський патріархат не підтримує дану ініціативу.

"Я, як батько п'ятьох дітей, можу тільки сказати, що логічніше було б провести урочисті заходи 1 вересня в неділю, але після 11:00, щоб діти встигли сходити до церкви на служби. Але про перенесення на понеділок навіть не йдеться", - зазначив він. За його словами, абсолютно логічно, що безпосередньо навчання діти розпочнуть в понеділок, 2 вересня, а святкові заходи з нагоди Дня знань будуть проведені у вихідний день напередодні.