Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 23 серпня 2013 р.

Старий Папа поміняв новому слова в Таїнстві Хрещення

У ватиканському бюлетені Конгрегації у справах дисципліни Таїнств і Божого культу повідомляється про зміну в тексті латинського обряду хрещення. Відтепер слова "християнська спільнота" у формулі прийняття новохрещених будуть замінені словами "Божа Церква". Перед знаком хреста на лобі хрещеного служитель таїнства досі говорив: "Християнська спільнота приймає тебе з великою радістю", а тепер буде говорити: "Божа Церква приймає тебе з великою радістю". 

Декрет наголошує, що через хрещення люди долучаються до "єдиної Церкви Христа, що знаходиться в Католицькій Церкві, якою керує наступник Петра та єпископи, які перебувають з ним у спільності". Зміна формулювання аргументується прагненням краще підкреслити вчення "про завдання і обов'язок здійснення таїнств Матір'ю Церквою". 

Рішення про зміну формулювання прийняв ще Бенедикт XVI наприкінці січня, декрет був підписаний 22 лютого, а набув чинності 31 березня, тобто вже при понтифікаті Франциска. Нову формулу попередній Папа вже вживав 13 січня в Сікстинській каплиці у Ватикані. Франциск, у свою чергу, планує низку реформ Католицької церкви, щоб зробити її більш місіонерською та колегіальною.