Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 26 серпня 2013 р.

Президента США не пустили на Афон

Як повідомляє сайт «Афонська трибуна», Президент США Барак Обама звернувся до монахів Афону з проханням дозволити йому відвідати Святу Гору, але отримав відмову. Як стало відомо репортеру інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на «Lithosfotos», своє рішення Афонські ченці мотивували тим, що американський лідер є мусульманином, відповідно, його не можуть прийняти на Афоні. Повідомляється також, що від Головного управління Афона зажадали видати заяву про те, що Барак Обама є небажаною персоною в «Саду Пресвятої Богородиці». 

Існують чутки, що цю інформацію за межами Афону розповсюдив афонський старець, який є затятим зберігачем духовних цінностей і який у мирському житті був військовим. Старець не раз отримував письмові прохання від офіційних осіб Греції відвідати гору Афон, на які він найчастіше відповідав негативно, оскільки не був згоден з їх способом життя без покаяння. 

Ця позиція Афонських ченців вважається абсолютно нормальною, так як відома їх любов до Бога, але не менш добре відома їх любов до Греції, до своєї Батьківщини, за яку вони моляться день і ніч. Досі про цю подію ще ніде не згадувалося в заявах Афонської Епістасіі: поки офіційних заяв на цей рахунок з підтвердженням даної інформації або, навпаки, спростуванням, не надходило.