Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 18 серпня 2013 р.

Папа привітав уніатів з православним святом

Папа Римський відправив листа з поздоровленнями голові Української греко-католицької церкви Святославу Шевчуку. Понтифік підкреслив, що прийняття християнства в Київській Русі відбулося "в контексті нероздільної Церкви, в якій продовжували розвиватися різні церковні традиції, але в співдії між собою". Завдяки цьому, на думку Франциска, став можливий діалог всередині християнської спільноти, яка сьогодні спирається на духовну спадщину святого Володимира. 

У вітальному листі Франциск побажав усім українцям, щоб святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі стало часом благодаті для всієї нації й всіх народів. "Нехай це святкування стане закликом до теперішнього почуття особистої відповідальності з боку державних установ і кожного зокрема, за прикладом святого Володимира, працювати заради загального матеріального й духовного блага нації". Завершив своє вітальне звернення Франциск благословінням. "Надсилаю Блаженнішому Святославу, єпископату УГКЦ і всьому святому Божому народу в Україні моє благословення". 

Нагадаємо, що сьогодні, 18 серпня, в Києві проходять урочисті заходи, присвячені святкуванню УГКЦ 1025-річчя Хрещення Київської Русі.