Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 14 серпня 2013 р.

Львівські військові відзначили свято та отримали нагороди

У Римнікському орденів М. Кутузова, Б. Хмельницького, Червоної Зірки полку внутрішніх військ МВС України, що несе службу по охороні громадського порядку у Львові, як і у всій державі, була урочисто відзначена 1025-та річниця хрещення Русі – України.Особливістю святкування в частині стало те , що у 2005 році в ці дні був закладений, освячений, а тепер вже розбудований храм і дзвіниця святого рівноапостольного великого князя Володимира, - тож для військовослужбовців і цивільних прихожан тут відбулось величне храмове свято. Розпочалось воно з чину водосвяття. Адже в храмові свята вода освячена біля хреста має цілющу, як духовно так і тілесно оздоровчу силу, як і Йорданська вода.

Після чого була звершена свята літургія, яку у співслужінні провели настоятель військового храму митрофорний протоієрей Михайло Торконяк, митрофорний протоієрей Михайло Садовський, - настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться у Львові на Південному ринку, протоієрей Миколай Гаврон, священнодиякон Олексій  Торконяк.

У зв’язку з празничною службою запристольний хрест, репіди та церковні хоругви тримали солдати на ім’я Володимири. На завершення літургії було помазано освяченим єлеєм військовослужбовців та всіх прихожан, чим цілюща сила єлею, освяченого на всеночній службі, передалась на всіх вірних.

З нагоди 1025-тої річниці хрещення та храмового празника за дорученням правлячого архієрея Високоприосвященійшого митрополита Макарія, настоятелем військового храму митрофорним протоієреєм Михайлом Торконяком були вручені нагороди. Орденом Святого Рівноапостольного Великого Князя Володимира були нагородженні начальник Управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Юрій Аллеров, командир військової частини 4114 полковник Валерій Смолов, а також жертводавець Миколай. Саме на його пожертву були виготовлені та придбані три дзвони на імення святого Миколая, великомучениці Людмилиі преподобної Марії Магдалини.

Ювілейними медалями з цього ж приводу були нагородженні заступник командира частини з виховної роботи підполковник Сергій Ховайло, і жертводавиця Наталія, - її коштом придбані вікна, покрівля, та іконостас для військового храму. Благословенними грамотами нагородженні начальник штабу частини підполковник В’ячеслав Садовий та заступник командира частини з громадської безпеки підполковник Руслан Босий.

Свята літургія завершилася хресною ходою. Празнична ікона святого рівноапостольного великого князя Володимира, яку доручили нести автору цих рядків, як заступнику керівника Західного територіального представництва Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, Хресне знамено і церковні хоругви,священичиський клір, всі військовослужбовці та прихожани під урочистий передзвін тричі обійшли військовий храм та зупинились перед дзвіницею. Священики в присутності командування частини піднялись та освятили нові дзвони,які і надалі будуть благовісно сповіщати про свята у військовій частині. На завершення можна з впевненістю зазначити, що престольний празник як найкраще послугував духовному збагаченню та згуртуванню військового колективу.

Підполковник запасу Юрій Ваврисюк,
фотомайорів ОлегаТіхова та Володимира Ховерко