Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 3 серпня 2013 р.

Київському Патріархату не потрібна канонічність

Українська Павославна Церква Київського патріархату не має наміру відмовлятися від своєї самостійності навіть заради визнання канонічності церкви. Про це, як повідомляє ZN.UA, прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій заявив напередодні, 2 серпня.

"Щодо входження до складу іншої Церкви, тобто відмови від Автокефалії - в нашій Церкві такий варіант не розглядається", - сказав він, відповідаючи на питання, чи не погодиться УПЦ КП заради єдності православ'я в Україні стати митрополією Константинопольського патріархату і відмовитися від патріаршого статусу. За словами архієпископа, входження до складу Константинополь не сприятиме подоланню існуючого церковного розділення, а лише поглибить його.
 
"Досвід подолання криз у відносинах між церквами з питання визнання автокефалії свідчить, що таке визнання завжди відбувалося без попередньої відмови від автокефалії. Ні Болгарська, ні Грузинська, ні інші церкви, які проголосили свою автокефлію без згоди церкви, якій вони підкорялися, вже ніколи не поверталися до її складу. Відбувалося лише визнання вчинення автокефалії. Це ще один аргумент на користь того, що Київському патріархату відмовлятися від автокефалії немає підстав", - підкреслив архієпископ.

Раніше глава Української Православної Церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) Філарет зазначив, що молебень на Володимирській гірці в неділю, на відміну від аналогічного дійства під егідою Української православної церкви (Московського патріархату) в суботу був проведений для людей, а не для представників влади.