Неділя, 22 вересня 2013 р.

Почалось: в Англії "рукоположили" першу жінку- єпископа

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква» з посиланням на Російську службу BBC, Англіканська церква вперше в історії Великобританії та Ірландії рукопоклала в сан єпископа жінку - священика. Її Високопреосвященство Пет Сторі, що раніше служила парафіяльним священиком в Лондондеррі, стала єпископом Мітським і Кілдарським в Республіці Ірландія. Нововисвячена пані єпископ виросла в Белфасті, вона одружена і має двох дітей. За її власним визнанням, вона схвильована і пригнічена своїм призначенням . 

"Я відчувала себе виключно щасливою людиною, працюючи в церкві Святого Августина в цьому прекрасному місті, який мені буде важко покинути » , - сказала вона. «Тим не менше, я вважаю величезним привілеєм мати можливість почати новий етап у відправленні своїх обов'язків на благо єпархії Міта та Кілдара, і я з нетерпінням чекаю початку спільної роботи з місцевим духовенством , - додала єпископ Сторі . - Я щиро прошу вас піднести молитви за мене і за мою сім'ю, кращу сім'ю у всьому світі ». 

За словами архієпископа Дублінського Майкла, обрання першої жінки -єпископом було зустрінуто з захопленням, як серед парафіях Ірландії, так і серед всіх послідовників Англіканської церкви. « Пет привнесла в роботу з паствою теплоту своєї душі і масу духовних якостей , якими вона готова щедро ділитися і в церкві, і в місцевій громаді » , - сказав він. 53- річна Пет Сторі служила священиком у церкві Святого Августина з 2004 року. Її чоловік також є служителем церкви, у них двоє дорослих дітей.

 Вона вивчала французьку та англійську мови і літературу в Трініті -коледжі в Дубліні, а пізніше пройшла навчання в Ірландському теологічному коледжі. У 1997 року вона була рукопокладена в диякони, а в 1998 році отримала сан священика. Англіканські церкви в Уельсі та Шотландії мають право висвячувати жінок у єпископи, однак поки цим правом не користалися. Церква в Англії, як очікується, піде незабаром за прикладом ірландських колег, давши добро на зведення жінок в сан єпископа.