Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

Третина українців ніколи не вживала алкоголь

Більше половини українців зізналися у вживанні спиртних напоїв, ще третина жителів країни заявили, що ніколи не пила алкоголь. Такі результати недавнього соцдослідження компанії Research & Branding Group. За словами соціологів, кожен другий житель України (51%) на даний час вживає алкогольні напої, третина жителів країни (34%) ніколи не вживали, а ще 15 % українців не п'ють зараз, але робили це раніше. 

Дослідження також показало, що третина українців вживає алкоголь із частотою два-три рази на місяць (31%) або рідше, ніж раз на місяць (29%), кожен п'ятий - приблизно раз на місяць (21%), а ще 16% опитаних вживають алкоголь кілька разів на тиждень. При цьому, частіше алкогольні напої вживають чоловіки. 22% опитаних чоловіків вказали, що п'ють кілька разів на тиждень, 39% - два-три рази на місяць, 18% - раз на місяць, 17% - рідше одного разу на місяць. 

У свою чергу жінки, як правило, вживають алкоголь рідше разу на місяць (44%), раз на місяць (22%), і тільки 7% вказали що вживають алкоголь кілька разів на тиждень. Також опитування показало, що найчастіше українці пробують алкогольні напої у віці 16-18 років (42%), кожен п'ятий, що вживає алкоголь, вперше спробував його у віці 19-21 року (21%), 16% - у віці 14 -15 років і 14% - в дорослому віці старше 21 року. Соціологи виділили три основні причини вживання алкоголю. Це, як правило, розпивання з приводу і під час свят - 71%, для зняття стресу - 29% і тому що так роблять в оточенні (компанія).

Компанія Research & Branding Group проводила дослідження з 20 по 31 серпня 2013 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки становить 2,2%. Нагадаємо, австралійські вчені довели, що споживання спиртного не збільшує ризик виникнення депресії, більше того в помірній кількості алкоголь здатен знизити її ймовірність.