Неділя, 22 вересня 2013 р.

Перебування Болгарського Патріарха в Константинополі

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», сьогодні продовжується перший офіційний візит Святішого Патріарха Болгарського, митрополита Софії Неофіта до Константинопольського Патріархату. У поїздці Його Святість супроводжують: митрополит США, Канади та Австралії Йосиф, єпископ Дерестерський Амвросій, Стобійский єпископ Наум - секретар Священного Синоду, єпископ Іоан Знепольський - вікарій митрополита, архімандрит Діонісій - глава літургійної комісії Святійшого Синоду, диякон Іван Петков, Теодор Атанасов – керуючий офісом Патріарха та Кирил Димитров - богослов та перекладач. 

Патріарх Неофіт і супроводжуючий персонал 20 вересня, у п'ятницю о 11:00 ранку прибув до аеропорту "Стамбул", де їх зустрічали митрополит Каліопольський і Матидосський Стефан, Кідонійський митрополит Афінагор та великий патріарший архідиякон Максим. 

Після прибуття в Константинопольський Патріархат на Фанарі делегація тепло вітала Святійшого Варфоломія. У Патріаршій церкві Святого Георгія було звершено коротку молитву. Тоді, болгарська делегація на чолі з Патріархом Неофітом перемістилась у тронний зал Патріархії, де відбулася офіційна церемонія зустрічі, під час якої два Патріархи обмінялися офіційними поздоровленнями. 

У другій половині дня пройшли офіційні переговори між двома Патріархами, в яких взяли участь члени болгарської делегації та церковні ієрархи, працівники Патріаршого суду. У ході зустрічі було обговорено питання пов'язані з підготовкою до скликання Великого Собору Православної Церкви, йшла мова про єдність і братерські відносини між двома Православними Церквами. 

З архіву "Помісної Церкви": Вселенський Патріарх благословляє Хрестом з частичками Хреста Господнього
У зв'язку з організацією та проведенням майбутнього Вселенського Собору, офіційна назва якого "Святий та Великий Собор Православної Церкви", обидві сторони підтвердили своє переконання в необхідності його скликання, для того, щоб на ньому вирішувати поточні проблеми Святого Православ'я. Зокрема, підносились питання влади та контролю у Православній Церкві, про питання церковної діаспори та правил оголошення церковної автономії чи автокефалії, питання диптихів або «стажу» Помісних Церков. 

Також існує нагальна потреба в обговоренні календарного питання, питання стосовно християнського шлюбу, становища Православ’я та його стосунків з іншим християнським світом та іншими релігіями. Також, на думку Предстоятелів, варто з’ясувати роль Православ’я у справі покинення християнських ідеалів, а також миру, сободи, взаємної поваги та любові в сучасному світі. 

У ході обговорення були підняті питання: де і під чиїм головуванням має бути проведено Собор, і яким чином на ньому буде краще приймати рішення- консенсусом чи більшістю, і які теми будуть обговорюватися в ході ради. 

Патріарх Варфоломій висловив бажання на початку наступного року провести збори глав Помісних Православних Церков з метою узгодження позицій і скликання у майбутньому Вселенського Собору. У ході розмови Патріарх Варфоломій поставив питання про участь у Болгарської Православної Церкви в міжхристиянському та міжрелігійному діалозі, та зокрема у Всесвітній раді церков. 

На прохання Патріарха Болгарського, було обговорено стан справ болгарської громади в Стамбулі, де було наголошено на необхідності поставлення більшої кількості болгарських священиків, для забезпечення кращого піклування над болгарськими християнами в місті на Босфорі. Це зумовлено збільшенням, в останні роки, потоку емігрантів, які використовують під час богослужінь не лише грецьку мову, але й церковно-словянську. Як приклад, було наведено християн на острові Крит, Родос та інших територіях юрисдикції Вселенського Патріархату.

Фото та нова інформація буде додана згодом.