Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 18 вересня 2013 р.

Митрополит Андрій очолив черговий Духовний Собор

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу Спасо-Преображенського Угорницького монастиря, 17 вересня в Угорницькому Спасо-Преображенському чоловічому монастирі, під головуванням Священноархимандрита обителі – Митрополита Галицького Андрія – відбувся черговий Духовний Собор братії. На Соборі були розглянуті важливі питання, які стосуються внутрішнього життя насельників монастиря та сприятимуть подальшому відродженню та розбудові Угорницької обителі. 

На Соборі були присутні насельники монастиря: намісник – архимандрит Олексій, ігумен Никон, ієромонах Павло, ієромонах Ювеналій, ієромонах Афанасій. На засідання Собору був запрошений протоієрей Юрій Мулярчук.

Серед прийнятих важливих рішень Собору були питання, пов’язані з монастирським богослужбовим уставом. Духовний Собор постановив 10 вересня щорічно відзначати день вшанування братської Угорницької ікони Божої Матері – в день, коли вшановується перенесення мощів прп. Іова Почаївського.

Духовний Собор також підготував Звернення до Архиєрейського Собору УАПЦ про внесення у церковний календар дня вшанування Угорницької ікони Божої Матері (10 вересня) та внесення поправки у церковний календар при згадуванні прпп. Іова і Феодосія, ігуменів Манявських (11 січня, 7 липня та 7 жовтня), з зазначенням їхнього первинного відношення до Угорницького монастиря та іменування їх ігуменами Угорницькими та Манявськими.

Собор затвердив перелік престольних свят та днів вшанування святих – покровителів Угорницької обителі: 

  • 11 січня – прп. Іова, ігумена Угорницького і Манявського; 
  • 19 травня – прп. Іова Почаївського; 
  • 7 липня – прпп. Іова і Феодосія, ігуменів Угорницьких і Манявських; 
  • 02 серпня – святого пророка Іллі; 
  • 19 серпня – Преображення Господнє; 
  • 10 вересня – ікони Божої Матері «Угорницької», прп. Іова Почаївського (знайдення мощів); 
  • 7 жовтня – прп. Феодосія, ігумена Угорницького і Манявського; 
  • 10 листопада – прп. Іова Почаївського; 
  • 04 грудня – Введення Пресвятої Богородиці.
На Духовному Соборі також було затверджено найменування чотирьох каплиць біля в’їзної монастирської брами та вирішено підготувати каплиці до їх освячення. Каплиці будуть освячені найближчим часом на честь: рівноапостольного князя Володимира; рівноапостольної княгині Ольги; святих первоверховних апостолів Петра і Павла; преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських.


Духовний Собор розглянув також інші питання життя братії обителі.