Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 9 вересня 2013 р.

Вселенський Патріарх зустрівся з митрополитом МП

Перебуваючи з офіційним тижневим візитом в Естонії з нагоди святкування 90- річчя Апостольської православної церкви в Естонії, яка знаходиться під опікою Константинопольського престолу, в неділю вранці, 7 вересня, Святіший Патріарх Варфоломій відвідав храм святого Олександра Невського у Таллінні, що знаходиться в юрисдикції Росії, де священнодіють преп. Митрополит Корнилій та духовенство храму . Після Божественної Літургії, на якій був присутній Святійший Владика, відбулася спільна зустріч із Високопореосвященним Митрополитом Корнилієм і його співробітниками в присутності Його Високопреосвященства Митрополита Талліннського та всієї Естонії Стефана. 

Його Святість Патріарх Варфоломій Константинопольський побажав митрополитам зробити все можливе, щоби сприяти остаточному вирішенню так званої естонської проблеми, і в свою чергу, запевнив присутніх, що з боку Вселенського Патріархату завжди виходила чесність і добра воля, і що тепер є потреба аналогічного прагнення з боку Російської Церкви у справі подолання відомих труднощів. Він запевнив, що у Константинопольського патріархату і Естонської Апостольської Православної Церкви є відповідне бажання і залишається сподіватися, що Московський патріархат відповість тим самим.


Діалог між цими двома Церквами практично відсутній з моменту розколу Православ'я в Естонії на початку 90- х років минулого століття. Тоді, за рішенням влади під назвою Естонської апостольської православної церкви була зареєстрована організація - так званий Стокгольмський синод, який складався з священнослужителів, що втекли на Захід під час Другої світової війни. Діюча в Естонії Православна Церква виявилася позбавленою не тільки своєї назви, але й свого майна, включаючи храми і церковне начиння. Питання щодо майна є невирішеним до цих пір і не дозволяє вести нормального діалогу між двома Церквами.

Продовжуючи візит, далі Патріарх Константинопольський відвідав Святий Собор Святого Симеона Талліннського, де оголосив промову, адресовану духовенству автономної Церкви Естонії на організованому з цього приводу зборах священнослужителів. Патріарх, як завжди, по-батьківськи закликав духовенство діяти в послуху і відданості Вселенському центру Православ'я - Константинопольському Патріархату, після чого слово було передано супроводжуючим Його Святість – Високопреосвященним Афанасію, Митрополиту Халкідонському та Мефодію Бостонському.

Після обіду Його Святість молився на Всенічному бдінні, напередодні свята Різдва Преосвятої Богородиці у згаданій церкві. У своїй проповіді Патріарх Константинопольський, при великій кількості народу, проповідував про значимість інституту сім'ї . Наприкінці урочистої Вечірні, Його Святість благословив і окропив Святою водою присутніх у Святій Церкві дітей. Візит Вселенського Патріарха до Естонії триватиме до 11 вересня.