Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 7 вересня 2013 р.

В Естонії Патріарх Варфоломій підтримав ідею Папи

Президент Естонії Томас Хендрік Ільвес у Президентському палаці привітав Вселенського Патріарха Варфоломія, який перебуває з офіційним візитом в Естонії, куди ЙОго Святість запрошений на урочистості з нагоди 90- річчя автономії Православної Церкви Естонії. За словами президента Ільвеса, третій візит до Естонії Патріарха Варфоломія підтверджує тісний зв'язок естонської держави з Вселенським Патріархатом і взаєморозуміння в управлінні ним . 

"Естонці сьогодні радіють Православній Церкві. Після стількох подій історія довела, що стіни страху і несправедливості не зможуть довго встояти. Колишній президент Чехії, письменник Вацлав Гавел був правий, коли говорив про однин з найбільш перспективних законів у своєму описі перебігу часу : " Істина і любов заглушать брехню і ненависть ". Ця мудрість зберігає надію для всіх тих, хто як і раніше змушений страждати від бідності і голоду, відчуває страх і слабкість у боротьбі проти гноблення" , - сказав президент країни.

"Константинопольська Православна Церква і Патріарх Варфоломій завжди знаходилися поряд з тими, хто страждав від психічного і фізичного насильства. Патріарх є тією особистістю, якої ми особливо потребуємо, щоб будувати мости примирення " , - відзначив естонська Президент.

А звертаючись до Патріарха сказав: " Ваша Святосте, Ви не раз доводили турботу, проповідуючи по всьому світу, що діалог і розуміння, співчуття і піклування про ближнього є тими якостями, які можуть змінити людей і світ в цілому. Сила Вашого слова і діяння Ваші, я вважаю, можуть подолати будь-які перешкоди".

У своєму слові Патріарх Варфоломій підтвердив, що на своєму історичному шляху жителі країни не раз долали різні повороти і важкі обставини, демонструючи єдність народу Естонії, його безперервні зусилля і прагнення до ідеалів . «Естонія зробила велику роботу і заклала міцний фундамент для майбутнього, ставши на захист навколишнього середовища, це те, що надзвичайно важливо для людської гідності, це шлях до віри, любові, лагідності, терпінню та правди" , - сказав патріарх Варфоломій, який подякував президенту країни за підтримку Православної Церкви. 

Далі Патріарх вирушив до президентського палацу в супроводі митрополита Талліннського і всієї Естонії Стефана та супроводжуючих його осіб, почесних митрополитів Афанасія Старця Халкідонського, Бостонського Мефодія, архімандрітв Макарія Грініезакіс і патріаршого протодиякона Федора. Потім Патріарх відвідав спікера Палати пані Ене Ергма та міністра закордонних справ пана Урмаса Паета, який надав вечерю на честь Його Святості та прем'єр -міністра Андруса Ансіпа . Високопосадовці висловили Патріарху і Церкві - Матері подяку за любов і підтримку Автономної Православної Церкви Естонії в минулому, та особливо з 1996 року, по проголошенні автономії. У свою чергу Патріарх подякував за допомогу естонській державі та Православній Церкві за офіційне запрошення знову відвідати Естонію. 

Після зустрічі з президентом Республіки відбулася прес-конференція, де Патріарх Константинопольський відповідав на запитання стосовно православних юрисдикцій в Естонії, про становище в Сирії, якому побажав його якнайшвидшого позитивного рішення на саміті G20, що саме проходив Санкт-Петербурзі. Також Святійший Владика торкнувся і інші актуальні питання. 

Під час зустрічі, а саме після того, як пані спікер парламенту завела мову щодо сирійського питання, Патріарх сказав, що готовий відгукнутися на заклик Папи Римського про молитву за встановлення миру на Близькому Сході, і підкреслив, що сам не переставав молитися з дня початку кровопролиття в Сирії. Увечері Його Святість і та особи, що супроводжували Патріарха взяли участь у бенкеті , влаштованому Президентом Естонської Республіки в заміському будинку. 

За матеріалами статті
Андріоті Панайопулу