Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 4 вересня 2013 р.

Візит Вселенського Патріарха Варфоломія до Естонії

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», сьогодні, 4 вересня 2013 року, розпочався тижневий першосвятительський візит Його Всесвятості, Святійшого Патріарха Константинопольський Варфоломія до Естонії. Візит присвяено ювілею - 90 -річчя з дня заснування Естонської Апостольської Православної Церкви. Патріарха до Естонії запросив президент Тоомас Хендрік Ільвес, передає прес -служба МЗС Естонії. 

У ході візиту Патріарх зустрінеться з президентом Ільвесом, спікером Рійгікогу Ене Ергма, прем'єр -міністром Андрусом Ансіпом, міністром закордонних справ Урмасом Паетом, мером Таллінна Едгаром Савісааром та представниками Ради церков Естонії. Патріарх відвідає парафії Естонської Апостольської Православної Церкви в Таллінні , Пярну , Поотсі - Кипу , Кихну , Курессааре , Хаапсалу і монастир Реомяе на Сааремаа . Також Його Святість зустрінеться з представниками місцевих самоврядувань Пярнуського, Сааресmкого і Ляенеського повітів.

Вселенський Патріарх Варфоломій їде в Естонію
Зустрічі з представниками Естонської православної церкви Московського патріархату в графіку Його Святості не заплановано. Цю інформацію також підтвердили в канцелярії предстоятеля Естонської Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополита Талліннського і всієї Естонії Корнилія. На уточнюючі питання кореспондента з приводу невирішених майнових проблем між естонськими церквами Константинопольського та Московського патріархатів була дана коротка відповідь: "Більше ніяких коментарів не буде".

Візит Патріарха завершиться 11 вересня.