Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко) відвідає США

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", з посиланням на власні джерела в Київській Патріархії, на початку листопада Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет вирушить до США із офіційним візитом. Він візьме участь у заходах, приурочених пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, а також зустрінеться з православними вірними, духовенством та представниками американської влади. Візит розпочнеться 8 листопада із зустрічей з вірними парафій у Нью-Йорку, Нью-Джерсі та Коннектикуті. Опісля Патріарх Філарет вирушить до Вашингтона, де зустрінеться із лідерами Конгресу, членами Сенату та Держдепартаменту. 

14 листопада у Чикаго Патріарх спілкуватиметься з офіційними членами Генерального консульства України, після чого п’ять днів проведе у Блумінгдейлі, де розташований храм святого Андрія Первозванного – центр Української Православної Церкви Київського Патріархату у США. Патріарх також очолить екуменічне богослужіння у храмі Святого Миколая в Чикаго, що відбудеться 16 листопада. Богослужіння приурочене вшануванню жертв Голодомору та є одним із заходів відзначення 80-ої річниці української трагедії. 

Святіший Патріарх також візьме участь у офіційному святкуванні 1025-літнього ювілею Хрещення України-Руси. У рамках відзначення відбудеться концерт, на якому у церкві Святого Андрія Первозванного виступить також Український хор бандуристів Канади. Візит завершиться участю Філарета у конференції духовенства Київського Патріархату, яку він очолить. Окрім того, у США Святіший планує спілкуватися на теми, пов’язані із проблемами православних християн у Сирії, одностатевими шлюбами, релігійною толерантністю та порушеннями основних прав і свобод людини. 

Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко) відвідає США
Нагадаємо, навесні 2012 року православним священикам заборонили зустрічатися з Патріархом Філаретом, який прибув з офіційним візитом у Канаду. Після цього інциденту громадськість зацікавилась, кому насправді належать українські православні церкви в діаспорі -  це викликало жваву дискусію в інтернеті.