Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 12 вересня 2013 р.

Вселенський Патріарх відвідує Фінляндію

Фінляндія стала наступним пунктом пребування, після візиту Вселенського Патріарха до Естонії. Патріарх Варфоломій відучора перебуває у скандинавській країні і буде залишатися там до тринадцятого вересня. Про це сьогодні повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква»

Візит Константинопольського Патріарха Варфоломія I завершує святкування 90-річчя Фінляндської Православної Церкви. Патріарх відвідав православні храми столичного регіону, зустрівся з керівництвом Православної і Євангелічно-лютеранської церков, а також з президентом Саулі Нііністе. У відповідь на запрошення автономної Фінляндської Православної Церкви Його Святість Вселенський Патріарх вирушив, вранці 11 вересня 2013, на пароплаві з Таллінна в Гельсінкі, на святкування 90- річчя Фінляндської Православної Церкви , яка знаходиться в юрисдикції Константинопольської Церкви. Фінляндська Православна церква отримала Томос про дарування їй автономії в юрисдикції Константинопольського Патріархату 6.7.1923 , одночасно з Естонською православною церквою. Супроводжували Патріарха під час цього візиту ті ж офіційні особи , що і в Естонії. 

Патріарха Варфоломія під час візиту до Фінляндії зустрічали Високопреосвященний. Архієпископ Карельський і всієї Фінляндії Лев, а також, митрополит Талліннський і всієї Естонії Стефан, що знаходиться після нього в ієрархії. Відразу після свого прибуття до Фінляндії, Патріарх вирушив до Гельсінського храму Пресвятої Трійці, найстарішого православного храму в цьому районі, який одночасно є парафіяльним храмом російськомовних жителів міста, де оголосив офіційну промову у присутності Посла Греції та Кіпру в цій країні - пана Христо Кондовунісіу та Філіпа Крітьоту. 

Слова вітання виголосив і Архієпископ Карельський і всієї Фінляндії Лев, який висловив надзвичайну радість Помісної Церкви Фінляндії за надану честь їй честь - присутність Його Святості в урочистостях з нагоди святкування 90- річчя Фінляндської Православної Церкви. Також виступав прот.Герман Mеррас, голова спільноти російськомовних жителів, який подарував Патріарху копію образу Богородиці Коневської. У відповідь Його Святість висловив своє захоплення тим, що йому випала можливість відвідати цю прекрасну країну і перебувати серед такого товариства. Згодом Константинопольський патріарх відвідав ще одну парафію,  де після зустрічі в честь високих гостей було дано обід в ресторані «Farouge» , який знаходиться у володінні православних парафіян з Лівану. Після обіду Його Святість, з супроводжуючими його особами, розташувалися в готелі Каласталажорпа. 

Також відбулася коротка бесіда Патріарха з преп. Лютеранським архієпископом Турку і архієпископом Фінляндії Карі Макіненом, а також з римсько-католицьким єпископом м. Хельсінкі і головою Всесвітньої ради церков Фінляндії Mжр Тєєму Сіпо, який похвалив подвижницьку діяльність Вселенського Патріархату в справі налагодження міжхристиянських стосунків, а також актуальних екологічних питаннях, зокрема - планетного потепління. У відповідь Патріарх подякував усім членам Ради за теплий прийом і висловив через невелику проповідь свою думку про феномен релігійного фундаменталізму і про одкровення Православної Церкви в екуменічному русі в сучасному світі. 

Увечері відбувся урочистий вечір на честь Його Святості в Грецькому консульстві в Хельсінкі, в якому брали участь, серед інших гостей, представники Міністерства закордонних справ.