Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 7 вересня 2013 р.

На острові Халки відбувся богословський інститут

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на Службу комунікації ВЗЦЗ РПЦ, з 31 серпня по 6 вересня 2013 року на острові Халки в монастирі святої Трійці (Вселенський Патріархат) в рамках спільної докторської програми «De civitate hominis» Фрібурзького університету та Загальноцерковною аспірантури та докторантури відбувся літній богословський інститут на тему «Влада і авторитет на Сході та Заході ». Захід був організований Фрібурзьким Університетом ( Швейцарія ) за підтримки Константинопольського Патріархату та за участю Загальноцерковній аспірантури та докторантури Московського Патріархату. 

Роботу інституту очолив ректор Фрібурзького університету професор Гвідо Фергаувен . У засіданнях взяли участь : член Спільної комісії Єпископської конференції Римо -Католицької Церкви та Православних Церков Німеччини прелат Микола Вірволль, професора Фрібурзького університету Барбара Халленслебен і Астрід Каптайн , настоятель домініканської громади в Стамбулі професор Клаудіо Монжа, науковий співробітник Фрібурзького університету диякон Августин Соколовські, докторанти та аспіранти з Швейцарії, Німеччини, Франції, Греції, Польщі, Румунії, України, Білорусії, Молдавії і Росії .

1 вересня учасники інституту молилися за Божественною Літургією у Патріаршому кафедральному соборі святого Георгія разом зі Святішим Патріархом Константинопольським Варфоломієм . Наступного дня в монастирі святої Трійці на острові Халки , в історичній будівлі Богословської академії Константинопольського Патріархату , учасники літнього інституту приступили до роботи. На початку засідання всіх присутніх привітав настоятель монастиря митрополит Прусський Елпідофор. Владика розповів про історію Академії і про перспективи відновлення її діяльності , розкрив основні аспекти церковно -державних відносин в Туреччині. Засідання тривали протягом трьох днів. Учасники інституту запрошувалися до обговорення питань, що стосуються проблематики взаємодії Церкви, держави і суспільства в країнах Європи. Експертами у сфері відносин держави і релігійних організацій в Турецькій Республіці виступили професор К. Монжа і глава Департаменту міжнародного права Галатасарайского університету професор Емре Октем . 

3 вересня 2013 учасники літнього інституту відвідали Константинопольську Патріархію і зустрілися зі Святішим Патріархом Константинопольським Варфоломієм . 

5 вересня 2013 пройшов заключний день роботи інституту . З благословення настоятеля монастиря і ректора Богословської академії на Халки митрополита Прусського Елпідофора учасники інституту в священному сані звершили Божественну літургію. На літургії були присутні митрополит Елпідофор з братією монастиря, ректор Фрібурзького університету професор Гвідо Фергаувен, професора Барбара Халленслебен і Астрід Каптайн , докторанти та аспіранти. 

Після богослужіння відбулося засідання групи, на якому були підведені підсумки дискусії та прийнято рішення опублікувати матеріали окремою збіркою. На завершення зустрічі були обрані дати проведення та визначена тема наступного колоквіуму в рамках спільної докторської програми. Семінар відбудеться у Венеції ( Італія ) в листопаді цього року і буде присвячений обговоренню візантійської спадщини на Заході. 

Перед відбуттям з острова Халки учасники інституту відвідали храм святителя Миколая Мирлікійського і зустрілися з представниками православної громади острова.