Неділя, 22 вересня 2013 р.

Папа заборонив єпископам не відповідати на дзвінки

Папа Римський Франциск закликав католицьких єпископів до лагідності та скромного способу життя. Про це він сказав під час богослужіння у Ватикані, звертаючись до щойно рукопокладених єпископів. Щодня вони повинні питати себе, чи збігається їх стиль життя з тим, про що вони моляться: «Саме це є свідченням нас як вчителів і вихователів для народу». Разом з тим, Папа Римський закликав єпископів вести «чесний і конструктивний діалог» з дорадчими комітетами єпархій. За його словами, єпископ повинен жити серед своїх віруючих і невпинно прислухатися до того, що «говорить Дух церкви». 

Також Франциск застерігає єпископів від мрій про кар'єру. Папа Римський підкреслив, що вони повинні всім серцем присвятити себе єпархії і не прагнути «до змін і просуванню по службі ». Понтифік також закликав єпископів демонструвати свою присутність в єпархіях . Франциск вважає, що єпископи можуть покинути свою єпархію тільки якщо змушені це зробити. Приводом для таких висловлювань Папи Римського стало проведення аудієнції з випускниками однієї ватиканської семінарії, яка готувала єпископів, висвячених протягом останнього року. 

Франциск підбадьорив єпископів в більш свідомому служінні бідним і нужденним : « Ідіть не тільки до тих віруючих, які живуть у центрі, а й до тих, хто живе на околиці вашої єпархії та в усі області, де панують страждання, самотність і приниження людини». Вони повинні постійно усвідомлювати , що хто б не постукав у їхні двері, він завжди зможе знайти будинок відритим, в якому присутня батьківська любов Бога , зазначив Папа. 

Єпископи повинні бути поряд з «братами і друзями, більшою мірою батьками, які прислухаються і розуміють, допомагають і дають орієнтир», які поділяють потреби і надії віруючих. Разом з тим, єпископам слід мати тісні зв'язки зі священиками своєї єпархії .«Жоден телефонний дзвінок священика не повинен залишитися без відповіді » , - заявив Папа Римський Франциск .