Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 22 вересня 2013 р.

Папа заборонив єпископам не відповідати на дзвінки

Папа Римський Франциск закликав католицьких єпископів до лагідності та скромного способу життя. Про це він сказав під час богослужіння у Ватикані, звертаючись до щойно рукопокладених єпископів. Щодня вони повинні питати себе, чи збігається їх стиль життя з тим, про що вони моляться: «Саме це є свідченням нас як вчителів і вихователів для народу». Разом з тим, Папа Римський закликав єпископів вести «чесний і конструктивний діалог» з дорадчими комітетами єпархій. За його словами, єпископ повинен жити серед своїх віруючих і невпинно прислухатися до того, що «говорить Дух церкви». 

Також Франциск застерігає єпископів від мрій про кар'єру. Папа Римський підкреслив, що вони повинні всім серцем присвятити себе єпархії і не прагнути «до змін і просуванню по службі ». Понтифік також закликав єпископів демонструвати свою присутність в єпархіях . Франциск вважає, що єпископи можуть покинути свою єпархію тільки якщо змушені це зробити. Приводом для таких висловлювань Папи Римського стало проведення аудієнції з випускниками однієї ватиканської семінарії, яка готувала єпископів, висвячених протягом останнього року. 

Франциск підбадьорив єпископів в більш свідомому служінні бідним і нужденним : « Ідіть не тільки до тих віруючих, які живуть у центрі, а й до тих, хто живе на околиці вашої єпархії та в усі області, де панують страждання, самотність і приниження людини». Вони повинні постійно усвідомлювати , що хто б не постукав у їхні двері, він завжди зможе знайти будинок відритим, в якому присутня батьківська любов Бога , зазначив Папа. 

Єпископи повинні бути поряд з «братами і друзями, більшою мірою батьками, які прислухаються і розуміють, допомагають і дають орієнтир», які поділяють потреби і надії віруючих. Разом з тим, єпископам слід мати тісні зв'язки зі священиками своєї єпархії .«Жоден телефонний дзвінок священика не повинен залишитися без відповіді » , - заявив Папа Римський Франциск .