Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 14 вересня 2013 р.

Протестанти в Недерландах розповсюджують кір

Нещодавно вчені виявили, що епідемія кору, котра виникла в Нідерландах у травні цього року та продовжується до цих пір, поширюється практично виключно серед протестантських фундаменталістів, які відмовляються проводити вакцинацію своїх дітей. На підставі аналізу ситуації вчені вважають, що епідемія найближчим часом буде наростати. Дослідження викладено у відкритому доступі на сайті Європейського центру з профілактики та контролю захворювань. За літо 2013 року в Нідерландах було виявлено 1226 випадків кору, при цьому 82 хворим знадобилася госпіталізація . У 14 відсотках випадків кір ускладнилася іншими захворюваннями, в тому числі енцефалітом і пневмонією. Спалах виник в одній з протестантських шкіл (перші два випадки були зафіксована 27 травня) , а потім поширився по всій країні. 

Як вказують медики, поширенню епідемії не завадив той факт, що в порівнянні зі світовими показниками, в Нідерландах дуже високий рівень вакцинації проти кору - 95 відсотків населення не сприйнятливі до хвороби. Справа в тому, що 92 відсотків хворих є глибоко релігійними протестантами і не прищеплюють своїх дітей посилаючись на концепцію божественного приречення. Ці голландці, близько 250 тисяч осіб, живуть переважно у так званому Біблійному поясі країни, і саме там зафіксовано найбільше число захворювань і найбільша частка не щеплених. Ситуація, за словами авторів дослідження, ускладнюється тим, що ізольованість релігійних громад виключає їх пасивну імунізацію, яка відбувається при спілкуванні з вакцинованими носіями. 

Кір є вкрай контагіозним вірусним захворюванням, яке зазвичай заражає дітей 2-5 років. У захворілих піднімається температура (часто вище 40 градусів), запалюються слизові оболонки, виникає висип на шкірі. Ліків від кору не існує, а основним способом запобігання хвороби є вакцинація, яка проводиться з 1966 року. Незважаючи на небезпеку захворювання, спалахи кору досі періодично фіксуються навіть там, де вакцинація включена в державні плани. Нещодавно подібний випадок стався в релігійній громаді в Техасі, де рівень вакцинації сягає 98 відсотків (в середньому по штату). Джерелом епідемії стала мегацерква Eagle Mountain, де пастор і телеевангелист якої переконував прихильників в небезпеці вакцин.