Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

На Халки двом Патріархам заграють музики

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», наступної неділі, 22 вересня 2013 року, в приміщенні Духовної семінарії на острові Халки, буде організовано концерт класичної та народної музики, на котрому будуть присутні два Патріархи. Своєю присутністю концерт вшанує Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій та Святійший Патріарх Софійський і всієї Болгарії Неофіт. Як очікується, Патріарх Софійський і всієї Болгарії Неофіт проведе свій перший візит до Вселенського Патріархату з 20 по 23 вересня. У рамках цього візиту Його Святість і буде присутній на концерті , який пройде в Духовній семінарії на Халки . 

Концерт пройде під назвою "Культурна подорож з Греції до Туреччини", за участю відомих артистів Єлени Цалігопулу, Костянтина Фомаїда, Мустафи Доган Дикмена, Енжіна Арслана та Василіки Папагеоргіу. Артисти виступатимуть у супроводі : - Нічного оркестру " Афанасія Ціпінакіса " муніципалітету м. Патри під керівництвом диригента Стафіса Сулі . - Оркестру Османської музики " Босфор" - Біля фортепіано - композитор Георгій Андреу -  Кларнетист Maнос Aхалінотопулос . 


Нагадаємо, що 1971 року посилаючись на ст.130 і 132 Конституції Туреччини (1961) семінарія була закрита турецькою владою на підставі заборони на приватну освітню релігійну діяльність. У той же час, Вселенська Патріархія зі свого боку не згодна відновити діяльність семінарії в якості факультету будь-якого з світських університетів Туреччини, що на її думку вимагало б внесення певних змін в програму навчання, а відповідно спричинило до втрати контролю над навчальним закладом. І звичайно, по-при ці формальні моменти, слід згадати про неоголошену війну православним християнам Туреччини.