Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 18 вересня 2013 р.

Росіяни вибачились перед білорусами за зайві хрести

Російське державне підприємство Гознак, яке займається виробництвом паперових і залізних грошей для Білорусі, вибачилося за неточність, допущену під час друку білоруської 100-тисячної купюри. Про це повідомляє Euroradio із посиланням на слова голови Нацбанку Білорусі Надію Єрмакову. Голова фінустанови заявила: "Ми вийшли на російський Гознак, який друкував цю купюру. Вони офіційно вибачалися, і нова партія вже буде друкуватися виправленою". Причому вона не уточнила, коли з'явиться нова партія, зазначивши, що, "можливо, вона вже вийшла". 

Як стало відомо, на купюрі у 100 тис. до Несвижського замку примальовували православні хрести, хоча в оригіналі на малюнку Наполеона Орди - Радзивіллівські орли. Звернемо увагу, що банкнота була введена в обіг 8 років тому - 15 липня 2005 року, а помилка була помічена лише у 2012 році. 

Наголосимо, що Радзивілли були католиками, тому православний хрест на їхньому палаці спотворює не лише художній твір Наполеона Орди, а й історичні реалії. Крім вищесказаного нагадаємо, сьогодні ЗМІ з посиланням на слова Єрмакової повідомляли, що Нацбанк Білорусі вважає за необхідне провести деномінацію білоруської національної валюти. Зі слів голови фінустанови також стало відомо, що фінансисти країни визначають відповідний період для проведення операції з нацвалютою.