Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 4 вересня 2013 р.

Два Сирійські митрополити, ймовірно, вже мертві

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", Міжпарламентська асамблея Православ'я ( МАП ) отримала дані про те, що викрадені в Сирії митрополити вже убиті, повідомив російським журналістам у неділю віце-спікер Держдуми Сергій Железняк, який очолював російську делегацію на 20- й ювілейній генеральній асамблеї МАП в Афінах. МАП об'єднує православних депутатів 29 країн світу. Бойовики в сирійській провінції Алеппо 24 квітня викрали двох священнослужителів - митрополита Алеппського Павла Язігі з Антіохійського патріархату Грецької Православної Церкви та митрополита Марка Григорія Юхані Ібрагіма з Сиро- яковитської Церкви. 

Кілька днів тому з'явилася інформація про їх загибель, але в РПЦ заявили, що такими відомостями не володіють ні посольство Росії в Сирії , ані Антіохійська Патріархія. "За даними, які у нас є, на жаль, вони вже загинули. Ми не знаємо, наскільки достовірні ці відомості. Але після повернення до Росії ми постараємося це дізнатися, в тому числі, виходячи з оперативних можливостей, які є у нашої країни" , - сказав Железняк. 

На його думку, до цієї проблеми треба привернути увагу міжнародної спільноти. "Якщо ми не будемо турбуватися про долю цих людей, які зараз зникли і, можливо, загинули, то такі безкарні злочини будуть продовжуватися", - заявив віце-спікер. Коментуючи інформацію, що священиків викрали ті, хто воює на боці чеченської опозиції, Железняк нагадав, що кілька років тому на Північному Кавказі були представники терористичних груп з усього світу. 

Два Сирійські митрополити, умовірно, вже мертві

"Я переконаний , що ці люди, які не знають нічого, крім насильства і вбивства , будуть брати активну участь в подібній діяльності в будь-яких гарячих точках. І це підтверджує, що за цими конфліктами, за терором не стоять ні релігійні цінності, ні жодні політичні переконання. Це чистий бандитизм, і до цього треба ставитися саме як до бандитизму . Жодні заходи підтримки бандитизму, під яким-небудь приводом, не можуть бути для нас прийнятні", - заявив віце -спікер Держдуми.