Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 13 вересня 2013 р.

Помер єпископ Мефодій (Петровцій)

13 вересня на 72-му році життя відійшов до Господа перший правлячий архієрей Хустської єпархії єпископ Мефодій (Петровцій). Владика Мефодій знаходився на спочинку з 22 листопада 1998 року за станом здоров’я. Поховання спочилого єпископа Мефодія відбудеться у суботу 14 вересня 2013 року у с. Мала Уголька Тячівського р-ну. Початок заупокійної літургії о 10:00. Хустське єпархіальне управління та редакція «Православія в Україні» исловлює глибоке співчуття та молитовну підтримку членам родини новоспочилого єпископа Мефодія та правлячому архієрею Хустської єпархії архієпископу Марку. Символічно, що зовсім недавно владика Мефодій освятив нове Хустське єпархіальне управління. 

1957 року він став послушником у Троїцькій пустині поблизу міста Хуст Закарпатської області, у 1959 році - в Почаївській Лаврі. Потім служив у лавах Радянської армії та ніс послух у Віленському Свято-Духовому монастирі. У березні 1969 року пострижений у чернецтво. А в 1973 році закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я. 1973 року призначений у Свято-Духів монастир, ніс послух регента-уставщика хору братії, згодом - благочинного. 

єпископ Мефодій (Петровцій)
21 грудня 1981 року призначений духівником братії монастиря й жіночої Свято-Духової обителі при ньому. 1990 року призначений духівником Серафимівського монастиря в селі Приборжавське Іршавського району Закарпатської області. 30 липня 1994 року у Свято-Миколаївському храмі Покровського жіночого монастиря Києва хіротонісаний в єпископа Хустського й Виноградівського. З 1998 року за станом здоров’я знаходився на спочинку.