Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

Меркель не проти гоміків, але проти їх усиновлення

«Християнсько -демократичний союз ( ХДС ) Німеччини не має наміру пропонувати жодного закону про право на усиновлення дітей одностатевими парами » , - заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель в інтерв'ю Katholische Nachrichten - Agentur . «Сім'я і шлюб є фундаментом нашого суспільства. Це сім'я повинна залишитися під особливою охороною держави » , - додала канцлер . 

За її словами, ХДС не планує підготовку закону про право на усиновлення дітей «одностатевими парами» , і разом з тим підкреслила, що дискримінація гомосексуалістів теж не схвалюється партією. «Слід також поважати постанову Конституційного Суду, яка говорить про можливість так званого послідовного усиновлення, суть якого полягає в тому, що особи, які перебувають в гомосексуальному зв'язку, мають право усиновити дитину, що належить одному з партнерів» , - сказала Ангела Меркель , яка, до речі, сама є лютеранкою. 

Стосовно «Документу Євангельської Церкви», який містить «розширене» поняття сім'ї, включаючи в нього і гомосексуальні союзи, голова ХДС зазначила, що «кожен має право жити по-своєму, тому, що , напевно , і в інших формах зв'язку є цінності, важливі для суспільства », однак родина і подружжя повинні бути під особливою охороною держави , підкреслила Меркель. 

В інтерв'ю німецькому католицькому агентству KNA канцлер нагадала, що кожне суспільство спирається на ті цінності і норми, які вважає важливими . У Німеччині вони , безсумнівно, вкоренилися у християнстві. Завданням держави залишається, за її словами, підтримка релігійної свободи, міжнародного діалогу між представниками різного віросповідання . 

«Нинішня ситуація з християнами в Сирії та Єгипті повинна нагадати нам , як важливо вільно практикувати свою релігію » , - підсумувала Ангела Меркель.