Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Вселенський Патріарх сподівається на мир із Москвою

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», учора патріарх Константинопольський Варфоломій, котрий перебуває в Естонії з офіційним візитом, на спільній прес -конференції з президентом Тоомасом Хендріком Ільвесом заявив, що в ідеалі в Естонії повинна бути одна Православна Церква, але в ситуації, що склалася, треба насамперед вести спокійне і доброзичливе співіснуванням. Він запевнив, що у Константинопольського патріархату і Естонської Апостольської Православної Церкви є відповідне бажання, і тепер залишається лише сподіватися, що Московський Патріархат відповість тим самим. 

Тоомас Хендрік Ільвес відзначив, що в Естонії держава і Церква розділені, і що Церква не повинна займатися політикою, а держава - сферами , що входять до компетенції Церкви. «Я хочу відзначити бажання Естонської Апостольської Православної Церкви давати кесареві кесареве, а Богу Богове » , - сказав президент. Іноді буває складно зрозуміти плутанину, що виникла навколо цього фундаментального біблійного тексту : Церкви і держави нерідко втрачають розуміння того , що є що , сказав Ільвес. Патріарх говорив про гнітючу ситуацію в Сирії і про те, як Церква може сприяти врегулюванню ситуації.

Вселенський Патріарх сподівається на мир від Москви
«У нас, церковнослужителів, мало засобів впливу. Ми не застосовуємо зброю, а тільки молимося за мир» , - сказав він, визнавши, що побоюється, що ситуація стане ще більш складною і важкою, ніж зараз, причому не тільки в Сирії, а й у всьому Близькому Сході. «Ми молимося Богу : захисти усіх невинних людей - дітей, жінок, тих, хто хоче жити в світі. Від них революція не залежить » , - додав він.

Президент Ільвес повторив сказане раніше у Вашингтоні: застосування хімзброї неприйнятно , світ повинен на це відреагувати. Патріарх Варфоломій висловив надію на те, що на зустрічі лідерів G20, що розпочинається у ці дні, вдасться домовитися про нові перспективи досягнення миру.