Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

Грецьке духовенство звинуватили у злодійстві

Що станеться, якщо кожен день вам будуть подавати одну й ту саму розігріту страву? Саме такі почуття бридливості й огиди викликають статті в газеті «ΕΘΝΟΣ» («Нація»). У них автори стверджують про участь священнослужителів та цілих монастирів Греції в присвоєнні 5 000.000.000 євро. За думкою православних аналітиків, ці публікації є спробою нечесного краху великої благодійної діяльності Грецької Церкви, Церкви Криту і монастирів у найкритичніший час, коли Церква стала єдиною опорою народу. 

Все це відбувається поряд з фактами, «своєчасно витягнутими з шафи», які видають за злочин "шахрайства щодо держави" , з очевидною метою дискредитації і Церкви, і чернецтва. У вищевказаних статтях неодноразово представляються свіжими ті інциденти, що відбулися 8 і 10 років тому. Але блюдо, подане «Етнос», розігріте в черговий раз, виявилося неїстівним . 

Що стосується Афона: оподаткування і ПДВ не мають сили в цьому регіоні, в той час, як до 2010 року вони не поширювалися і на доходи монастирів, що знаходяться за межами Святої Гори. Таким чином, вся ця інформація вказує на відсутність податкового правопорушення, на які спираються у вищевказаних статтях . «Експерти» газети «Етнос» мали б краще бути проінформовані, перед тим як облити брудом і подавати такі "сумнівні" страви. 

Відсутність достовірної інформації, а також, існуючі недоліки в податковій системі та в механізмі економічного контролю, деякі діячі хочуть "повісити" на монастирі та парафії. До речі, останні, як би їм і не доводилося нині скрутно, все одно втішають, допомагають і дають надію хворій і слабкій людині, в той час, як шанувальники законності - ми в цьому вже не раз переконувалися, одне тільки і вміють робити - судити, критикувати, обмовляти перед жорстоким і бездушним комп'ютером. Такі звіти є несправедливими і, звичайно, не йдуть на користь репутації газети «Етнос», в той час, коли ми всі повинні боротися за єдність і зміну стосунків між собою.