Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 5 вересня 2013 р.

Слово Вселенського Патріарха по прибутті в Естонію

"Я висловлюю глибоку подяку за теплий прийом і сердечно вітаю Вас . Всі розуміють радість і емоції Вселенського патріарха, а також православних естонців, у зв'язку з третім за рахунком відвідуванням мною Вашої країни і Автокефальної Православної Церкви Естонії, молодшої, рідної та найбільш улюбленої дочки Вселенського Престолу. Це мій третій візит , який відбувся завдяки запрошенню керівництва держави і Церкви. Він пов'язаний з річницею затвердження статусу ЕАПЦ як автономної церкви під канонічною юрисдикцією Вселенського патріархату, святкування якого збігається з 95-леттям проголошення Естонської незалежної і вільної держави . Таким чином, ми святкуємо подвійний ювілей, у нас подвійна радість. 

Ці події мають величезне значення для вчорашнього, сьогоднішнього і завтрашнього покоління естонського Православ'я. Свобода, незалежність, самостійність, мир і злагода правителів, як політичних , так і інтелектуальних в цій благословенній країні, є тими духовними цінностями, які ми так шануємо і відзначаємо сьогодні. 

І я, наступник ряду Патріархів, зокрема, Патріарха Мелетія IV, який надав автономію Естонській Церкві, радію і глибоко зворушений тому, що Вселенський Престол є не тільки Відродженням Христа в Церкві, а й був тим, хто підтримував і оточував своєю увагою і турботою Церкву і в часи процвітання, і у важкі часи. 

Нас обняла велика радість в Господі нашому, через святі діяння православних свідків, що проводилися з 1996 року року Православної Естонської Церквою на шляху до об'єднання автономних Церков під духовним керівництвом Його Високопреосвященства і дорогого брата митрополита Стефана , якому я безмежно вдячний за його безцінний внесок у цю святу справу. Вселенський Патріархат, який вірний вірі батьків наших, вимагає такого: щоб Православна Церква Естонії постала перед сучасним світом у своїй єдності уст і серця, залишалась вірною свідченнями православної віри наших отців. 

Слово Вселенського Патріарха по прибутті в Естонію
По-друге, щоб Церква служила сучасній людині, ким би вона не була: віруючою чи ні, на прикладі Господа Ісуса Христа, який завжди був поруч з людиною. Для цього Він прийшов у цей світ, для цього постраждав, тому був розп'ятий, для цього воскрес із мертвих. Для людини. Воскресіння Христове є привілеєм всього людства. 

За останні дев'ять десятиліть досягнення діяльності Естонської Церкви носили різноманітний характер, про що свідчить ряд важливих встановлень, заяв та указів, які мають мають величезний вплив. [Тож] нехай буде мир в Естонії, нехай буде мир у всьому світі. Амінь".

Переклад українською мовою-
інтернет-проект "Помісна Церква"