Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 16 вересня 2013 р.

У Греції почалися "предстоятельські" перегони

Темою дня для Грецької Церкви, особливо після останньої сесії Священного Синоду, є питання вікових обмежень та відставки хворих єпископів. Насправді це є найважливішим питанням на даний момент, і багато митрополитів уже висловили свої позиції з приводу відставки єпископів за станом здоров'я. В тому числі, очевидно, і самого Предстоятеля. Істина одна - Церква Греції, особливо в цей важкий для людей період, потребує активних і заповзятливих митрополитів. Їй потрібні служителі, які будуть не тільки правильно направляти кермо, а й допомагати тим, хто дійсно потребує допомоги. Підтримкою для грецького народу є, звичайно, не тільки громадські їдальні. Люди кажуть: «Душа наситилася благим Словом Твоїм, а їж свій хліб з трепетом " , а це означає , що " тепле" слово має більшу цінність, ніж шматок хліба ... 

У той час як Церква Греції переймається віковими обмеженнями своїх митрополитів, видання agioritikovima задається наступним питанням : «Куди рухається Церква, якщо більшість її митрополитів бояться говорити правду, або не володіють навіть достатньою мужністю, щоб відкрито висловити свою думку?" 

Минулої суботи один з найактивніших і волелюбних архіпастирів м.Касторья, а також дослідник численних богословських питань сказав: "Відведи,Господи, цю гірку чашу від мене", у той час, коли згадане видання трактувало фразу : "Вони оголосили себе атеїстами, а ще хочуть керувати нами» , як яскраве посилання на голову партії ліворадикалів "СІРІЗА" Алексіса Ципрей, який оголосив себе атеїстом і висловив неприховане бажання прийти до влади.

У Греції почалися "предстоятельські" перегони
Роз'яснювальна заява владики Серафима, котру було опубліковано після цього в суботу, викликала тільки розчарування. Створюється враження, що ієрарх не очікував на те, що це формулювання здобуде таку реакцію і спробував дещо "врятувати" ситуацію після сказаного. 

Церква потребує сильної ієрархії. Палкі промови, час від часу, оголошували митрополити Салонікійскій, Пірейський, Калаврітській, зачіпаючи значні політичні, соціальні та національні питання . Так само вчинили й інші митрополити, наприклад, Сірский Дімітріадос з неодноразовими виступами в засобах масової інформації. 

Чим же виправдовується боязнь інших митрополитів Грецької Церкви хоч якось зачепити офіційних осіб? Народ, слава Богу, поки ще в змозі оцінити політичну обстановку в країні. Благочестиві віруючі бажають бачити на чолі Церкви сильних ієрархів, а не «балконних» політиків, наприклад, авторитетного, духовного архієрея Пимена . 

Стаття Маноса Хатзіяніса
переклад "Помісна Церква"