Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 10 вересня 2013 р.

Греція: похорон у розстрочку

Софокл у знаменитій трагедії «Антігона» описав нелюдські зусилля Антігони поховати свого брата незважаючи на сувору заборону, і не дати розтерзати його тіло стерв'ятникам. Відчайдушна дівчина вирішила віддати тіло землі з належними почестями, сама ризикуючи бути страченою. Позбавити людину поховання було страшною карою в античній Греції. У ті часи, навіть, вважалося, що душа непохованих не може знайти заспокоєння в потойбічному царстві і що мстити беззахисним мертвим - негідно людей і невгодно богам. 

У сучасній Греції, 25 століть після написання « Антігони » , проблема поминання покійних як ніколи на слуху. Згідно з дослідженням , проведеним агентством « Church News » , грецькі кладовища , похоронні бюро і виробники пам'яток останнім часом перебувають у повному занепаді - люди більше не в змозі забезпечити близьким гідне поховання та догляд за могилами покійних. На багатьох кладовищах , особливо в економічній зоні , вид могили стандартний, а на табличці просто висічений номер. 

«Раніше це було рідкістю , а в останні п'ять років стає все більш поширеним явищем » - дає свій коментар директор муніципального кладовища в Ельовсине Катерина Муді . - « Як трагічно, як це боляче бачити , що економічна криза загнав людей в такі жорсткі рамки ! Адже для багатьох похоронний пам'ятник став розкішшю ! ». « Все частіше у мене запитують про можливість найбільш економічного варіанта церемонії похорону » - вторить їй власник похоронного бюро Йоргос Зогу . « Суспільство збідніло ... Часом за життя ми відчуваємо брак коштів , але навіть і не підозрюємо , що нас і поховати не буде на що ! "... 

Греція: похорон у розстрочку
Далі пан Зогу говорить , що « по-справжньому незаможних стало більшість. Люди надають численні довідки претендуючи на « економічний варіант » похорону. Проблема гідного поховання стає все більш гострою , так як багато хто розраховує на негайне отримання коштів з « Похоронного фонду». Так як багато хто просто не в змозі оплатити поховання зараз , і лише потім повернути витрачене , отримавши належні кошти з фонду. 

Залежно від фонду існує проблема затримки виплат « похоронної допомоги ». Тому відкрилося безліч похоронних бюро , в яких поховання можна оплатити в розстрочку. Що ж стосується сум , то в даний час фонд виділяє суму в розмірі від 600 до 750 євро , яка в кращому випадку покриває половину вартості витрат самих економічних похорону ( без квітів та інших « надмірностей »). 

Пан Христос Пагоніс є професійним виробником могильних пам'ятників. Він стверджує , що «ситуація з кожним днем стає все гірше ! У людей абсолютно немає коштів. Буває , що відразу після виконання замовлення замовник зникає , щоб не платити. А мені що накажете робити , повертати пам'ятник назад? ! І тим не менше, я їх розумію . На кладовищі в Схісто люди приїжджають з Керацині , Драпецони , Пірея , - тобто з « робочих » районів , де живуть прості люди. І зараз всі вони перебувають на межі виживання ». Більшість громадян Греції вважає , що муніципалітети повинні зменшити « похоронні » витрати , починаючи від 200 євро в найдешевших районах .

За матеріалами грецьких ЗМІ