Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 18 вересня 2013 р.

Вселенський Патріарх застеріг можновладців. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква», Вселенський Патріарх Варфоломій направив звернення до політичних лідерів світу, зокрема звертаючись до президента Фінляндії пана Саулі Ніїністо минулого тижня, під час перебування з офіційним візитом у цій країні. Висловлюючись на давньогрецькій мові, на мові, яку пані Репусі (скандальний депутат парламенту) назвала раніше «мертвою мовою», Святійший Владика зауважив, що "політика не повинна захищати не чиїсь власні інтереси, а спільні ..." 

Ось що, зокрема, він написав: 

"Наші предки, давні греки, говорили «Хіба ви зустрічали країну, уряд якої вважає, що її політика не правильна! Як все банально та передбачувано»!( Алківіад ) , і що "політика, яка є справжнім мистецтвом, не повинна відображати не чиїсь власні інтереси, а спільні, громадські . Тому що громадські інтереси об'єднують людей, а власні розділяють " (Платон) . 

Православна Церква розглядає і оцінює політиків , як "співправителів Христу " . Святитель Григорій Богослов, звертаючись до володарів, писав: «Разом з Христом начальствуєш ти, з Христом керуєш: від Нього й отримав ти свого меча» .

Безперечно, все це стосується не лише грецьких, турецьких, але й українських можновладців