Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 15 вересня 2013 р.

"Помісну" ікону привезли до храму УПЦ МП

У Київ привезли чудотворну ікону Божої Матері "Помісна". Віряни можуть вклонитися Богородиці у храмі Апостола Луки. Чим унікальна ця святиня - дізнавалася Олена Царенко. Ікона "Помісна", датована 17 сторіччям, із ковчегом та часточками пояса і ризи Діви Марії та Ісуса Христа. Зовні образ інкрустований дорогоцінним камінням. Священик каже, пояс Богородиці - одна з трьох головних святинь, пов'язаних із земним життям Приснодіви, але найбільша цінність унікальної ікони - чудесні зцілення. 

Ярослав Ящук, протоієрей УПЦ Храму апостола Луки: - Ікона з вмонтованими часточками пояса та риз Божої матері та ризи Христа являються унікальною Вселенською святинею, у всякому разі на теренах нашої держави України. 

Отець Ярослав розповідає: за легендою, Богородиця своїми руками сплела пояс із верблюжої вовни й носила його все життя. Згодом святиня опинилася у Греції на Афоні. Невеликі частинки пояса та ризи помістили у давню ікону. Вже з Афона, святиню подарували одеському чоловічому монастирю, а згодом для поклоніння передали столичному храму. Так ікона подорожує церквами світу. Молитовні прохання різні: хворих - про одужання, безплідних жінок - про дітей. І якщо це супроводжується покаянням, то молитва досягає Престолу Цариці Небесної. 

Любов Іванченко, киянка: - Але от святиньки допомагають для того, щоб духовно укріпитися. Вони приходять із сльозами на очах, із скорботами, болями. От вчора дякували, операція пройшла успішно.

За переказами, найпершу ікону написав апостол Лука. За десять століть християнської культури було створено безліч ікон Божій Матері, ставлення до якої особливе. Щоб усі віряни змогли доторкнутися до святині, двері Храму апостола Луки відчинені з ранку до вечора. У Києві Образ Пресвятої Діви залишатиметься до 1 жовтня. 

Автор: Олена Царенко. Оператор: Роман Пух. Перший Національний.