Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 2 вересня 2013 р.

Олександрійський Патріарх звернувся до пастви

"Не диво породжує Віру , а Віра - диво , " - говорить у своєму посланні до Африканської православної пастви на початок нового церковного року Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II , неодноразово посилаючись на Мартіна Лютера Кінга. "У мене є мрія, що одного разу всяка долина піднесеться , кожен пагорб і гора знизяться, нерівні місця стануть гладкими, і слава Господня розкриється і людська істота розпізнає цю Славу . " 

Цими легендарними словами у Вашінгтоні зустріла своє пятидесятиліття людина, яка посміла мріяти у важку хвилину, активіст ,який наважився боротися мирним шляхом проти кошмару расизму, боєць, який наважився зняти білу пелену з очей цілої країни. І ось, через п'ятдесят років, людство схиляється та віддає належне пам'яті Мартіна Лютера Кінга, людині, яка своїм словом і діяльністю сприяла ліквідації расової дискримінації та зміцненню расової рівності . 

Те , що здавалося тоді утопією, сьогодні стало реальністю. Хто б міг тоді собі уявити, що через три десятиліття Нельсон Мандела стане президентом Південної Африки, боротиметься за примирення, відклавши у бік сумний досвід минулого, і який вніс величезний внесок у справу переходу країни від апартеїду минулого в майбутнє мирного міжрасового співіснування ? Хто б посмів уявити собі, що чотири десятиліття по тому на тому ж місці буде приймати присягу перший вибраний чорношкірий президент США ? 

Але ось, нарешті, мрія збулася, і сьогодні сини колишніх рабів і сини колишніх рабовласників сидять поруч за братнім столом. У кінцевому рахунку , утопія є дзеркалом реальності. І дійсно , віра - є сходження на першу драбинку , що не розрізняючи всі сходи . І все-таки не диво породжує Віру , а Віра - диво. Ця віра тепер розчавлена під вагою депресивної реальності. Тому що барабани війни продовжують оглушливо гриміти на Близькому Сході, на землі , де було закладено насіння відродження людини в Особі Господа нашого Ісуса Христа. 

Тому, що конфронтації і конфлікти переважають над переговорами і взаєморозумінням на міжнародній арені. 

Тому що, звичайні то озброєння чи ні - якщо , звичайно , ми в змозі сприйняти вбивство ближнього , як щось звичайне - як і раніше набагато переважніше на шляху вирішення різних гордієвих вузлів. 

Тому, що лідери в усьому світі, не соромлячись відкривають скриньку Пандори , навіть не намагаючись аргументувати або якось виправдати свій вибір. 

Тому що сьогодні, ув’язнені, перевезені в нелюдських умовах в Новий Світ на рабських судах , нащадки африканців , вирішили похвалитися - і це реальна дійсність - своїм величезним прогресом , який відбувся завдяки расовій сегрегації .

Олександрійський Патріарх звернувся до пастви
Однак багато хто з їх африканських братів до цих пір живуть на самотньому острові бідності , посеред величезного океану матеріального процвітання. Щиразу багато нових африканських земель залишаються незасадженими, внаслідок відсутності можливостей та гонінь, у своїй власній країні. 

Зіткнувшись з цими проблемами, Африканська Православна Церква слідувала вченню конкретної історичної постаті - Господа нашого Ісуса Христа. Слово Боже стало людиною , яка постраждала більше, ніж всі ми щоб ми могли жити у свободі та любові. Він народився у важкі часи, жив у рівному смиренні, багато Його не зрозуміли, коли Він допомагав знедоленим, страждаючим від влади тієї епохи і був убитий самим ганебним чином. І все ж, Він повстав з мертвих , переміг смерть через смерть. 

Про ці події з життя, який пожертвував собою Ісуса Христа , сьогодні , в перший день нового церковного року, ми благословенно нагадуємо з Олександрії всім православним братам Африки. Не перестаючи моліться , щоб віра людства не зникла. Ми правдиво й щиро сподіваємося, що наше життя онтологічно вирівняне на шляху Воскресіння нашого Господа, і Його милість оселиться в серцях наших, на виконання вседосконализ слів Святого Письма: "Я до Тебе взиваю, Господь Ісус Христос". 

+ Феодор, Папа і Патріарх великого граду Олександрії , Лівії , Пентаполя , Ефіопії , всього Єгипту і всієї Африки, Отець отців, Пастир пастирів, Архієрей архієреїв, тринадцятий Апостол і Суддя всього Всесвіту