Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 3 вересня 2013 р.

Митрополит УАПЦ Андрій очолив службу в с. Прикмеще

Ближче о Боже мій, до тебе іду, хоч і страждання я часто несу, чую я голос Твій ближче о Боже мій ближче о Боже мій до тебе іду. Такими словами зустріли Церковний хор і парафіяни Церкви Св. Покрови с. Прикмеще Городенківського деканату, Високопреосвященнішого Митрополита Галицького Кир Андрія, з нагоди святкування 165 річчя храму. Радісно задзвонили Церковні дзвони, сповістили про приїзд великого духовного гостя, батька, учителя і наставника. Біля Церковної брами з нетерпінням чекали Владику наймолодші парафіяни, діти з садочка "Калинка" с. Прикмеще і вся громада сіл Прикмеще, Росохача вихователі садочка із близьких сіл люди. 

Голова парафіяльної Ради Степан Микитчук зустрів Владику з хлібом і сіллю і запросив Владику Андрія до Храму Божого на молитву і благословення всіх парафіян та гостей. Владика Андрій подякував за слова привітання і направився до Храму Божого, а діти встеляли дорогу пелюстками квітів. Під співом пісень Церковного хору Владика вступив до Храму Божого, де діти продовжили вітання Владики і священників які приїхали на це радісне свято. Владика подякував дітям які так гарно підготували зустріч і роздав дітям іконки Св. Покрови. Після дітей зустрів Владику настоятель Храму Митрофорний протоієрей о. Михайло Шевага із словами подяки, і щиро запросив Владику помолитися і поблагословити всіх вірних на здоров'я, мир і любов в народі. 

Почалась святкова літургія : на малому вході Владика Андрій нагородив настоятеля о. Михайла високою нагородою право носіння другого хреста із прикрасами, і побажав о. Михайлу найперше здоров'я і служіння в Христовому винограднику. За що о. Михайло щиро подякував Владиці. Проповідь і повчальне слово виголосив Владика Андрій. На запричасну проповідь виголосив о. Тарас з парафії с. Далешево Городенківського деканату. В кінці Служби Божої Владика Андрій за добру працю і щиру молитву нагородив братство і сестринство, скарбника Церковний хор і паламаря Ювілейними грамотами також і сільського голову, дирекцію школи, колектив сільського клубу, завідувача дитячим садочком "Калинка". 

Митрополит УАПЦ Андрій очолив службу в с. Прикмеще
За щиру пожертву п. Михайла Лопатнюка уродженця с. Прикмеща, який в даний час проживає в Львові і не забуває про своє село і церкву, якій дає допомогу і пожертву. За проханням настоятеля храму п. Михайла Лопатнюка Владика Андрій нагородив медаллю Св. Покрови. Чин Водоосвячення відслужили Владика і духовенство біля Хреста який був поставлений в 1991р. і освячений на Славу Божу і відродження УАПЦ. 

Після закінчення освячення води Владика Андрій дав настанову для молоді і старшого покоління не забувати про Храм Божий і молитву. Відбувся Хресний хід кругом храму з читання Євангелій на чотирьох сторонах храму. І на закінчення прозвучали церковні пісні із многоліттям. А церковний хор із регентом Марією Шевагою відспівали молитву "Царице наша преблагая" і всі парафіяни і гості духовно насичені молитвою відходили і відїзджали по своїх домівках.