Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 7 вересня 2013 р.

Церкву змушують платити податок за дощ

Громаді Троїцького храму в м. Жовті води (Дніпропетровська область, Криворізька єпархія УПЦ) місцева влада нарахували пеню у розмірі 500 грн. за несплату незвичайного податку, повідомляє "Релігія в Україні " з посиланням на Православ'я в Україні. Настоятель храму протоієрей Олександр Пономаренко на своїй сторінці в Facebook звернувся до отців - настоятелів з питанням: «Хто може дати інформацію з приводу податку на дощові і талі води? Хто платить? У Жовтих Водах вимагають платити по 250 гр. на місяць. Чи є у вас такий податок? » «А податку на повітря у вас немає ? » - Була перша реакція священнослужителів. 

Характерно, що в регіоні дощ буває вкрай рідко. Як повідомляє о. Олександр, останні 2 місяці дощів взагалі не було, але 250 грн. на місяць платити обов'язково . Як з'ясувалося, податок на опади дійсно існує. При його розрахунку береться за основу середньорічна сума опадів за минулий рік по населеному пункту (виходячи з даних Гідрометцентру ). Тобто в 2013 році абоненти платять за підсумками 2012 року. Платіж розбивається рівними частками на 12 місяців. Як дізнався о.Олександр Пономаренко, «податок на дощ» збирають у Жовтих водах тому , що «виконують закон». В інших містах - порушують . Правила поширюються на всі комунальні підприємства , які мають на балансі системи водовідведення та каналізації. Також на всі підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або відомчої належності, які скидають стічні води в системи каналізації населених пунктів. 

Церкву змушують платити податок за дощ
Однак ніякої системи каналізації поряд з храмом просто немає. «У нас вся вода йде в землю. Але водоканал посилається на каналізаційні люки (2 шт.) На території храму , які щільно закриті, відповідно вода туди ніяк не влучає» , - коментує ситуацію настоятель . Вихід отець Олександр знайшов простий : «А ми вчинимо старим перевіреним способом: складемо лист від приходу на ім'я президента, прем'єра, губернатора і начальника Водоканалу. Всі адреси на одному бланку. Зазвичай спрацьовує ... » Знайшлися й ті , хто готовий допомогти з листом .