Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 14 вересня 2013 р.

У Греції кількість самогубств збільшилась удвічі

Підготовлені до Всесвітнього Дня профілактики самогубств звіти показали, що подвоєння числа суїцидів в Греції за трирічний період між 2009 і 2011 являє собою тенденцію, яка не йде на поліпшення і в цьому році. Спільні Дані Грецького статистичного органу ( ELSTAT ), Міністерства Захисту Громадян та європейського статистичного агентства Eurostat показують, що Греція перетворилася з держави з найменшим показником кількості самогубств у світі в державу з показником подвоєною статистики самогубств за трирічний період між 2009 і 2011 роками. 

Число смертей в результаті самогубств зросла з 2,5 на 100 тис. жителів до 2009 року до понад п'ять на 100 тис. або 1245 за трирічний період, протягом якого країна постраждала від глибокого економічного спаду і жорстких заходів економії. Тим часом, дані показують, що коефіцієнт смертності в результаті самогубства між чоловіками і жінками є 6:1. 

Офіційні дані за період з 2011 по теперішній час відсутні , хоча в доповіді державного Інформаційного Агентства Афіни - Македонія, опублікованому в понеділок відзначається, що місцеве відділення Мережі щодо запобігання самогубств поодинці зафіксувало 231 самогубство за період з січня по серпень цього року. Хоча багато хто пов'язує зростання самогубств безпосередньо з економічною кризою , психіатр у Клімака, неурядової організації, яка надає притулок і підтримку бездомним і незаможним верствам населення грецької столиці, припускає, що прямий зв'язок цих двох понять може ввести в оману. Кіріакос Катсадорос стверджує що "криза не має прямого причинно-наслідкового зв'язку з самогубствами, а , швидше, створює або погіршує умови, які штовхають вразливі верстви населення на крайнощі, на які в інших обставинах вони б не наважилися ". 

У Греції кількість самогубств збільшилась удвічі 
Дані Всесвітньої організації Охорони здоров'я та Міжнародної асоціації щодо запобігання самогубств ( IASP ) показують, що рівень самогубств в глобальному масштабі становить 16 осіб на 100 тис. , з урахуванням 1 млн. смертей на рік. Депресії і токсикоманія наводяться в якості ключових спускових гачків . Тим часом, за оцінками ВООЗ, в середньому 3000 чоловік роблять спроби самогубств щодня, підкреслюючи , що серед «процвітаючих» - ті , хто здійснювали більше 20 спроб у минулому. Соціальна установка на самогубство і недостатня кількість кампаній з інформування та просвіти громадськості у співпраці з міжнародними та місцевими органами влади, відсутність спілкування в колі сім'ї, друзів і колег є ключовими факторами в зростанні самогубств. 

"Люди не говорять про самогубство, тому що вони не хочуть бути осміяними, в той час, як з тієї ж причини вони не користуються соціальними мережами " , сказано в заяві Громадської Управління Охорони здоров'я регіональної влади Центральної Македонії в понеділок. "Такого роду установка глибоко вкоренилася в деяких країнах, хоча в більшості випадків це ознака невігластва або браку інформації " , йдеться в заяві.