Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 5 вересня 2013 р.

Московський Патріарх привітав монахів Шаоліня. Фото

4 вересня 2013 року в Патріарших покоях кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Московського Патріарха з заступником голови Китайської буддійської асоціації, настоятелем монастиря Шаолінь Ши Юнсінем. Делегація китайських ченців прибула до Москви для участі в Міжнародному військово-музичному фестивалі «Спаська башта». Предстоятель Російської Церкви тепло привітав гостей, із задоволенням відзначивши, що зустрічається з настоятелем монастиря Шаолінь вже вдруге. Перша зустріч Патріарха Кирила з Ши Юнсінем відбулася 13 травня 2013 року під час візиту Його Святості до Китайської Народної Республіки. 

«Сучасна цивілізація має в якості одного зі своїх ідолів ідею комфорту. Але, перебуваючи в комфорті, людина стає слабкішою, — зазначив Святіший Владика — Людина зростає, долаючи труднощі й проблеми, зростає духовно, коли вона здатна обмежувати саму себе. Тому я глибоко переконаний в тому, що XXI століття, яке дуже багато робить для ще більшого підвищення комфорту, має бути орієнтованим і на духовне виховання, тобто, щоб матеріальний прогрес супроводжувався внутрішнім, духовним прогресом людської особистості». 

 «Чудові єдиноборства, які зародилися в надрах вашого монастиря, — це дуже хороша ілюстрація того, що сила людини залежить від сили її духу, — додав Патріарх Кирил. — З історичних прикладів ми знаємо, що у війнах перемагали не найбільші озброєні і не найбагатші, а люди, здатні здійснити подвиг, тобто духовно сильні. Це стосується не тільки військових дій — велике значення має подвиг і в мирній праці». 

 Ши Юнсінь розповів Його Святості про життя монастиря Шаолінь. Відбулося обговорення підсумків візиту Його Святості до Китаю, щовідбувся в травні 2013 року, а також низки питань міжрелігійної співпраці.