Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 17 вересня 2013 р.

Шокуюча правда про те, як турки здавали греків на мило

Лише почуття жаху та гніву може викликати нещодавно виявлені свідчення про те, що перший президент Туреччини, за чиїм наказом в ході малоазійської катастрофі були знищені десятки тисяч греків, продавав кістки своїх жертв в якості сировини європейським промисловцям . У матеріалі в рубриці «Сторінки історії» газети «Кіріакатікі Елевферотіпія», присвяченому малоазійський катастрофі , підпалу Смірни і знищенню її християнського населення , піднімаються два питання : 

1. Використання кемалістами останків своїх жертв очима кореспондентів New York Times і французькій Midi . У грудні 1924 стався витік інформації про те, що націоналістичний уряд Мустафи Кемаля продав французьким підприємцям «для промислового використання» чотириста тонн людських кісток, що відповідає останкам приблизно п'ятдесяти тисяч чоловік. Кістки, що повинні були, ймовірно, піти на виготовлення кормів для тварин і добрива, були доставлені в порт Марселя на британському кораблі через Салоніки. 

2. Hervé Georgelin , «Брехня у французьких архівах щодо загибелі Смірни ». А нижче ми наводимо переклад телеграми з газети New York Times. «Чутки про вантаж людських кісток », 1924 рік. Спеціальна телеграма для New York Times. 22 грудня, Париж . Марсель розбурханий дивною історією про те, що в порт прибув корабель під британським прапором і назвою «Жан» з таємничим вантажем з 400 тонн людських кісток на борту, призначених для тамтешніх промисловців. Кажуть, що кістки завантажили на корабель у Муданія, в Мармуровому морі, і що вони є останками жертв тих звірств, що мали місце в Малій Азії. З огляду на те, що циркулюють подібні чутки , очікується , що буде ініційовано відповідне розслідування .


Шокуюча правда про те, як турки здавали греків на мило
Під терміном «малоазійська катастрофа» мається на увазі останній етап малоазійського походу, тобто кінець греко-турецької війни 1918-1922 рр.., втеча з Туреччини грецької адміністрації, заснованої Севрським договором на західному березі Малої Азії, в Смирні ( відразу ж після Мудросського перемир'я ) , а також, майже безладний відступ грецької армії після прориву фронту і вже загальне вигнання автохтонного грецького населення з Малої Азії, яке почалося набагато раніше і призупинилося після підписання « удросського перемир'я».