Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 9 вересня 2013 р.

Сирійці з християнського селища залишили свої будинки

У Сирії мешканці християнського селища Маалула залишили свої будинки після невдалої спроби урядової армії вибити з села повстанців, які захопили його, повідомляє The Telegraph. За словами очевидців, військовослужбовці сирійської армії залишили Маалула після перших невдалих зіткнень з повстанцями. Зараз село повністю перебуває під контролем повстанців. Урядові війська, між тим, зупинилися табором недалеко від Маалула, проте побоюються заходити в саме селище. 

Як пише The Daily Star з посиланням на главу правозахисної організації Syrian Observatory for Human Rights Рамі Абдель Рахмана, бійці Фронту аль-Нусра, які зайняли Маалула ще кілька днів тому, допомогли увійти в селище й іншому ісламізму повстанському руху. У цілому, за словами Рамі Абдель Рахмана, в Маалула перебувають близько півтори тисячі повстанців. За словами мешканців села, ісламісти намагаються змусити християн перейти в іслам. Деяких християн вбито, проте поки невідома навіть приблизна кількість жертв. 

За словами одного з мешканців, який втік з Маалула, повстанці вбили щонайменше п'ятьох християн і заборонили мешканцям забрати із собою їхні тіла. Як розповів один з жителів Маалула агентству Agence France-Presse, з села втекли всі його мешканці - близько 3 тисяч осіб. Інші очевидці стверджують, що деякі християни все ще залишаються у своїх будинках. 

Повстанці, за розповідями християн, підпалили як мінімум одну церкву і пограбували ще кілька. Наскільки великої шкоди завдано церквам і монастирям, розташованим в Маалула, поки незрозуміло. Бійці угруповання Фронт аль-Нусра, що входить у повстанську армію, взяли під контроль християнське селище Маалура 8 вересня. Пізніше повідомлялося про початок наступальної операції урядової армії Сирії.