Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 11 вересня 2013 р.

Над пацієнтами "Лаври" знову знущаються

ВІЛ-позитивних пацієнтів клініки Лавра, яким обіцяли нове сучасне приміщення, хочуть переселити в будівлю, що не готова прийняти хворих, повідомляють громадські активісти. 12 вересня об 11:00 біля будівлі клініки за адресою вул. Лаврська, 11 відбудеться прес-брифінг і акція протесту пацієнтів. Як пояснили Корреспондент.net у Всеукраїнській мережі ЛЖВ, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк наполягає на тому, щоб силовими методами перевезти персонал, обладнання та пацієнтів клініки в будівлю, яка не відповідає вимогам до медзакладу такого призначення. Таким чином Сердюк порушує попередню домовленість, відповідно до якої пацієнтів повинні були переселити в нове сучасне приміщення, з усім необхідним обладнанням. Будівля розташована у парковій зоні по вул. Амосова. 

Пацієнти клініки на знак протесту прикували себе до ліжок і вимагають скасування рішення Сердюка про переїзд доти, поки будівлю не приведуть у стан, що відповідає медичним нормам. 11 липня було підписано меморандум між Церквою, владою та пацієнтами про недоторканність Інституту епідеміології та інфекційних захворювань на території Києво-Печерської Лаври, поки не буде добудовано нове приміщення для клініки. 

Усього під меморандумом підписалися 4 сторони: намісник Києво-Печерської Лаври Владика Павло, від імені Церкви, Валерій Запорожан, в.о. Президента АМН України - представник інтересів влади, Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ, яка захищає права пацієнтів в Україні, та Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради ВБО Всеукраїнська мережа ЛЖВ - найбільшої організації в Україні, яка об'єднує людей, котрі живуть з таким діагнозом. 

Над пацієнтами "Лаври" знову знущаються

Конфлікт довкола клініки виник ще в 2011 році, коли Академія наук України прийняла постанову про розформування лікарні і переселення її окремих частин у різні медичні установи. Відтоді Клініка перебуває в епіцентрі постійних конфліктів. Право на лікування пацієнтам допомагають відстоювати громадські активісти. 

Зазначимо, що в минулому році в Україні зареєстровано 3870 випадків смертей, обумовлених СНІДом. За даними офіційної статистики, в 2012 році вперше в історії України темпи поширення ВІЛ-інфекції (кількість нових випадків ВІЛ-інфекції) виявилися нижчими, ніж у попередньому - 2011 році. Додамо, що на сьогоднішній день Україна залишається європейським лідером за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. За матерiалами: Корреспондент.net