Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Собор Святої Софії таки віддадуть мусульманам?

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква» з посиланням на грецькі ЗМІ, після того, як турецька влада перетворили на мечеті два древніх православних храму (Святої Софії в Нікеї і Святої Софії у Трабзоні (Трапезунді) прийшла черга відомого на увесь світі собору Святої Софії в Константинополі ( Стамбулі), котрий охороняється ЮНЕСКО. Інформація про це була вчергове опублікована в Hurriyet - одній з найбільших газет Туреччини. Видання нагадує, що кілька місяців тому прохання владі про перетворення собору Святої Софії в мечеть подав громадянин Туреччини. Швидше за все, найближчим часом питання буде вирішено позитивно. 

"У даний час існують чимало доказів того, що деякі групи намагаються культивувати в народній свідомості ідею, згідно з якою собор Святої Софії в Стамбулі (один з основних символів християнської віри) буде перетворений на мечеть", сказав в інтерв'ю газеті священик, ім'я якого в публікацію не згадано.

Собор Святої Софії у Константинополі віддадуть мусульманам?
Нагадаємо, що собор Святої Софії був місцем мусульманської молитви аж до 1930 року, а в 1934 році велична будівля стала музеєм, який щорічно відвідують мільйони туристів з усього світу . Однак тепер, згідно з доповіддю Hurriyet daily news, прийшов час передачі Святої Софії мусульманам.